PARTNER PORTALU
 • BGK

Podlaskie: Bez zmian personalnych w PZDW

 • PAP/JS    19 stycznia 2018 - 19:57
Podlaskie: Bez zmian personalnych w PZDW
Pozyskane przez PZDW pieniądze z programu Polska Wschodnia dotyczą czterech bardzo ważnych inwestycji drogowych, prowadzonych przez samorząd województwa (fot. pixabay.com)

Nie będzie zmian personalnych w Podlaskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Białymstoku do czasu wyjaśnienia prokuratorskich zarzutów, dotyczących unijnego finansowania inwestycji drogowych - zdecydował marszałek województwa Jerzy Leszczyński, któremu podlega PZDW.
Chodzi o śledztwo Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która m.in. dyrektorowi PZDW postawiła zarzuty związane z unijnym finansowaniem inwestycji drogowych. Prokuratura wszczęła śledztwo po działaniach kontrolnych CBA i do tej pory śledczy postawili zarzuty czterem osobom. Dwie z nich są zatrudnione w Podlaskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Dyrektorowi PZDW zarzucono złożenie nierzetelnego wniosku o dofinansowanie ze środków unijnych oraz niedopełnienie obowiązków związanych z rozliczeniem dokumentacji.

Zarzuty niedopełnienia obowiązków przy rozliczeniu dokumentacji usłyszał także zastępca naczelnika wydziału ds. korzystania z programów regionalnych i unijnych w PZDW.

Prokuratura zaznaczyła, że nie doszło do wyłudzenia pieniędzy z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Po postawieniu zarzutów nie zastosowała żadnych środków zapobiegawczych wobec podejrzanych. Więcej szczegółów sprawy nie podaje. O tym, że chodzi o unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia poinformowało CBA.

W piątek (19 stycznia) marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński spotkał się z dyrektorem PZDW i zapoznał z dostępnymi materiałami w tej sprawie - poinformowała rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Urszula Arter.

"W związku z tym, iż dotychczasowe osiągnięcia i praca zawodowa obu pracowników PZDW nie budziła zastrzeżeń, stawiane przed nimi zadania i cele były sukcesywnie realizowane, a prokurator prowadzący postępowanie nie zastosował wobec nich czasowego zawieszenia w pełnieniu obowiązków, marszałek województwa podjął decyzję: obaj panowie nadal będą pracować i zajmować swoje dotychczasowe stanowiska do czasu wyjaśnienia sprawy" - poinformowała Arter w komunikacie.

Przypomniała, że pozyskane przez PZDW pieniądze z programu Polska Wschodnia dotyczą czterech bardzo ważnych inwestycji drogowych, prowadzonych przez samorząd województwa, m.in. drogi Białystok-Supraśl oraz Markowszczyzna-Łapy.

"Wszystkie wnioski złożone przez PZDW do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (instytucji zarządzającej Programem Operacyjnym Polska Wschodnia 2014-2020) w latach 2016-2017 przeszły bardzo skomplikowaną procedurę formalnej i merytorycznej weryfikacji (wymagały również stosownych zezwoleń wojewody podlaskiego) i ostatecznie uzyskały pozytywną ocenę tej instytucji" - dodała Arter.

Łączna wartość tych projektów, to ok. 520 mln zł. Rzeczniczka przypomniała w komunikacie, że ostatnia z umów została podpisana we wrześniu ub. roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.