PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: W Łapach za 26,8 mln zł powstanie centrum logistyczne

  • PAP/JS    16 maja 2017 - 16:20
Podlaskie: W Łapach za 26,8 mln zł powstanie centrum logistyczne
Urząd poinformował w komunikacie, że o unijne dotacje na centra logistyczne starały się cztery podmioty; tylko jeden spełnił konkursowe kryteria. (fot.ilustracyjne/arch.)

14,7 mln zł z UE dostanie białostocka firma Kontrast na utworzenie w Łapach koło Białegostoku centrum logistycznego. To pierwsza taka inwestycja dofinansowana w konkursie na unijne dotacje na takie inwestycje w regionie z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Dotację przyznał zarząd województwa podlaskiego. Urząd poinformował w komunikacie, że o unijne dotacje na centra logistyczne starały się cztery podmioty; tylko jeden spełnił konkursowe kryteria.

Firma "Kontrast" za 26,8 mln zł wybuduje w Łapach Centrum Usług Logistycznych z Intermodalnym Terminalem Kontenerowym. Z danych przekazanych przez urząd marszałkowski wynika, że centrum powstanie na terenie dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach.

Konkurs, w którym firmy mogły dostać pieniądze na centra logistyczne, urząd marszałkowski w Białymstoku ogłosił w listopadzie 2016 r. Przeznaczono na ten cel 40 mln zł.

Władze regionu podkreślały wówczas, że przygraniczne województwo podlaskie jest regionem tranzytowym, ale brakuje dużych centrów logistycznych oraz terminali kontenerowych czy dużych magazynów, stąd pomysł, by przeznaczyć środki z UE na ten cel z puli na promocję przedsiębiorczości i podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Wicemarszałek województwa Maciej Żywno mówił wtedy, że logistyka może być szansą na rozwój województwa, dlatego są na ten cel pieniądze w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020.

Przedsiębiorczość jest jednym z priorytetów w RPO 2014-2020 w Podlaskiem. W ramach tego programu region ma do dyspozycji łącznie 5,1 mld zł. To pieniądze z dwóch funduszy: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.