PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie walczy o obwodnice

  • BEZ    15 grudnia 2009 - 21:06

Zarząd Województwa Podlaskiego pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego rozpatrywał we wtorek 15 grudnia plany budowy obwodnic Stawisk, Szczuczyna i Bargłowa Kościelnego.
Ponieważ 20 października Rada Ministrów przyjęła nowe rozporządzenie w sprawie sieci dróg ekspresowych i autostrad, w tym przyszłej trasy Via Baltica przez Raczki – Ełk – Szczuczyn – Łomżę itd., zmieniona zostanie klasyfikacja drogi nr 61, w tym trzech obwodnic. Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku musi od początku przygotować te inwestycje, co zajmie kilka lat.

Dlatego Zarząd Województwa postanowił zwrócić się do minister rozwoju regionalnego Elzbiety Bieńkowskiej z prośbą o rozpatrzenie, czy nie udałoby się w najbliższych latach zrealizować dwóch inwestycji drogowych, które są na liście rezerwowej w programie operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej. Chodzi o przebudowę drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku Nowogród – granica województwa oraz drogi nr 653 z Bakałarzewa do Suwałk.

Marszałkowie zwracają się do pani minister Bieńkowskiej o zorganizowanie spotkania w tej sprawie, w którym wzięliby też udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i GDDKiA. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.