PARTNER PORTALU
  • BGK

Podpisano umowę na dofinansowanie strefy ekonomicznej w Łapach

  • lk    9 grudnia 2010 - 18:36
Podpisano umowę na dofinansowanie strefy ekonomicznej w Łapach

Borykające się z kryzysem gospodarczym Łapy otrzymają środki, które pozwolą przygotować tereny inwestycyjne, niezbędne do utworzenia podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
9 grudnia podpisana została umowa, na podstawie której gmina Łapy otrzyma ponad 5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – informuje podlaski urząd marszałkowski.

Wsparcie pochodzi z działania 1.2.1. RPOWP Region atrakcyjny inwestycjom i pokryje ponad 70 proc. kosztów inwestycji (7,35 mln zł). Projekt przewiduje dofinansowanie prac studyjno – koncepcyjnych i uzbrojenie prawie 12 – hektarów terenu, użytkowanego kiedyś przez Cukrownię Łapy. Wybudowane zostaną drogi wewnętrzne, oświetlenie, sieć wodociągowa, kanalizacja deszczowa i sanitarna. Wcześniej sporządzona zostanie niezbędna dokumentacja techniczna. Inwestycja zakończy się w 2012 roku.

Z dotacji z RPOWP na podobne inwestycje skorzystały wcześniej Białystok (dotacja to prawie 44 mln zł) i Wysokie Mazowieckie (ponad 2,7 mln zł). Z kolei w Zambrowie, przy wsparciu ponad 6 mln zł z RPOWP, rozbudowuje się park przemysłowy w budynkach po byłych zakładach Zamtex.

Czytaj też:

Dotacje dla Łap i na odnawialną energię 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.