Podpiszą pierwszą umowę na spalarnię

3 marca zostanie podpisana pierwsza umowa z Programu Infrastruktura i Środowisko w zakresie termicznego przetwarzania odpadów: „Budowa Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego”.

Wartość unijnego dofinansowania przekracza 340 mln zł. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia zyskają spójny system gospodarki odpadami. Projekt przyczyni się także do zmniejszenia liczby wysypisk na terenie Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego, a tym samym obniżenia poziomu składowania odpadów.

- Wpłynie to na poprawę ochrony środowiska naturalnego i polepszenie jakości życia w regionie - przekonuje miniesterstwo rozwoju regionalnego.

Podpisanie umowy będzie miało miejsce w siedzibie ministerstwa podczas konferencji prasowej, w której udział wezmą: wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło, wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski oraz prezydenci Bydgoszczy i Torunia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tylko jest zasadnicze pytanie - dlaczego ta spalalarnia jest dotowana ??? a warszawska nie bo jest przedsięwzięciem dochodowym !!! Czy aby nie popelniono bledow w doborze kryteriow do analiz i po jakims czasie okaze sie ze dotacje byly udzielone nieslusznie i beda do zwrotu !!!??? Nie jest nor...malnym, by jedna spalarnia byla dochodowa i inna nie !!! Na calym swiecie to jest biznesn wysoko rentowny, dlaczego w czesci Polski NIE ???!!! Mysle, ze NIK czy tez inne organy winny wziac pod lupe temat, by nie placic po szkodzie !!! rozwiń

przezorny, 2011-03-02 18:29:37 odpowiedz

Spalarnia jest bezpieczna o ile po drodze nie spotka pewnych trudnosci.

MIDKA, 2011-03-02 11:21:22 odpowiedz

Taka spalarnia w ZAPRPPONOWANEJ LOKALIZACJI jes bardzo bezpieczna !!

drzewo, 2011-03-02 11:04:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE