PARTNER PORTALU
 • BGK

Podpiszą pierwszą umowę na spalarnię

 • AW/mrr.pl    2 marca 2011 - 10:18

3 marca zostanie podpisana pierwsza umowa z Programu Infrastruktura i Środowisko w zakresie termicznego przetwarzania odpadów: „Budowa Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego”.
Wartość unijnego dofinansowania przekracza 340 mln zł. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia zyskają spójny system gospodarki odpadami. Projekt przyczyni się także do zmniejszenia liczby wysypisk na terenie Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego, a tym samym obniżenia poziomu składowania odpadów.

- Wpłynie to na poprawę ochrony środowiska naturalnego i polepszenie jakości życia w regionie - przekonuje miniesterstwo rozwoju regionalnego.

Podpisanie umowy będzie miało miejsce w siedzibie ministerstwa podczas konferencji prasowej, w której udział wezmą: wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło, wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski oraz prezydenci Bydgoszczy i Torunia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • przezorny, 2011-03-02 18:29:37

  Tylko jest zasadnicze pytanie - dlaczego ta spalalarnia jest dotowana ??? a warszawska nie bo jest przedsięwzięciem dochodowym !!! Czy aby nie popelniono bledow w doborze kryteriow do analiz i po jakims czasie okaze sie ze dotacje byly udzielone nieslusznie i beda do zwrotu !!!??? Nie jest nor...malnym, by jedna spalarnia byla dochodowa i inna nie !!! Na calym swiecie to jest biznesn wysoko rentowny, dlaczego w czesci Polski NIE ???!!! Mysle, ze NIK czy tez inne organy winny wziac pod lupe temat, by nie placic po szkodzie !!!  rozwiń
 • MIDKA, 2011-03-02 11:21:22

  Spalarnia jest bezpieczna o ile po drodze nie spotka pewnych trudnosci.
 • drzewo, 2011-03-02 11:04:06

  Taka spalarnia w ZAPRPPONOWANEJ LOKALIZACJI jes bardzo bezpieczna !!