PARTNER PORTALU
  • BGK

Policjanci uczą się bezpiecznej jazdy

  • PAP    3 lutego 2012 - 10:17
Policjanci uczą się bezpiecznej jazdy

Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej 750 policjantów z całego kraju będzie się uczyć bezpiecznej jazdy samochodem.
Organizatorem szkoleń, na które pozyskano 3,8 mln zł, jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Jak poinformowała w piątek jej rzeczniczka Beata Bekulard szkolenie pod hasłem „Droga do bezpiecznej służby” obejmie policjantów z drogówki, służb prewencyjnych i kryminalnych. Chodzi o to, by policjanci jadąc służbowym samochodem i korzystając z tego, że są uprzywilejowani w ruchu, bezpiecznie docierali do celu, nie stwarzając przy tym także zagrożenia dla innych.

Jak przekonują organizatorzy funkcjonariusze uczą się bezpiecznie jeździć samochodami służbowymi, ale wiedza i umiejętności nabyte podczas kursu przydadzą się także po służbie, gdy policjanci są zwykłymi uczestnikami ruchu drogowego.

Na szkolenie skierowani zostali także ci policjanci, którzy podczas służby, jako kierowcy, spowodowali czy uczestniczyli w kolizjach lub wypadkach.

Rekrutacja policjantów prowadzona w całej Polsce już się zakończyła i rozpoczęły się pierwsze kursy. Szkolenia z bezpiecznej jazdy, które odbywają się we Wrocławiu (zabierz głos/oceń prezydenta) zakończą się w kwietniu 2013 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.