Polityka rozwoju musi się zmienić. Chcemy wykorzystać lokalne potencjały

  • Bartosz Dyląg
  • 07-06-2016
  • drukuj
- Naszym priorytetem w rozwoju jest reindustrializacja oparta na przemyśle, który mamy. Mam na myśli przemysł lotniczy, który świetnie rozwija się na Podkarpaciu czy branża teleinformatyczną, która jest świetna w Krakowie, Warszawie czy na Dolnym Śląsku – mówi Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Polityka rozwoju musi się zmienić. Chcemy wykorzystać lokalne potencjały
Rozwój będzie zachodził w całym kraju, wykorzystując różne lokalne potencjały - zapewnia Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Fot. PTWP

Jak wyjaśnia wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, w ramach Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju rząd chce, by cała Polska korzystała z rozwoju kraju, z rozwoju gospodarki.

- Dotychczasowy model rozwoju, który dominował w naszym kraju, to był model polaryzacyjno-dyfuzyjny, który polegał na tym, by koncentrować rozwój w paru wybranych ośrodkach. Odchodzimy od tego na rzecz modelu zrównoważonego – wyjaśnia Jerzy Kwieciński.

Zdaniem Kwiecińskiego oznacza to, że rozwój będzie zachodził w całym kraju, wykorzystując różne lokalne potencjały. Bardzo ważną częścią polityki rozwoju jest Pakt dla wsi, który adresowany jest do środowisk obszarów wiejskich, małych miejscowości.

- Program, który przygotowaliśmy, będzie wykorzystywał różne lokalne potencjały, np. przemysłowe. Stąd naszym priorytetem w rozwoju jest reindustrializacja oparta na przemyśle, który mamy. Mam na myśli przemysł lotniczy, który świetnie rozwija się na Podkarpaciu czy branża teleinformatyczną, która jest świetna w Krakowie, Warszawie czy na Dolnym Śląsku – wyjaśnia Jerzy Kwieciński.

Wiceminister dodaje, że rząd wykorzystuje potencjały i przygotowuje specjalne programy rozwoju dla całego kraju.

Cała wypowiedź wiceministra Kwiecińskiego w wideo poniżej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dotacje RPO dla firmy, przygotowujemy projekty i wnioski: zajrzyj na stronę Artmetic!

artmetic ekonsulting, 2016-06-11 02:16:36 odpowiedz

dpsu,gov.ua/UA kamep

.., 2016-06-08 08:02:48 odpowiedz

Nie sadzę oby Polska gospodarka nabrała rozpędu przy rozkwitającym przemyje za wschodniej granicy towarów bez akcyzy. Słynne przejście graniczne Jagodzin -Dorohusk, dla mniej zorientowanych polecam obraz z kamer DPS8U Ukraina np .Dziś i jutro dzień ППр "Ягодин

poltyk prawicowy, 2016-06-08 07:57:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE