PARTNER PORTALU
  • BGK

Polityki spójności po roku 2020 do konsultacji. KE pyta o oceny i propozycje

  • MIW    12 stycznia 2018 - 08:27
Polityki spójności po roku 2020 do konsultacji. KE pyta o oceny i propozycje
Unijne wsparcie trafia do wszystkich szczebli samorządu. jak bedzie po 2020 r.? (fot.ilustracyjne: funduszedlamazowsza.eu)

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne w sprawie unijnych funduszy w dziedzinie polityki spójności po 2020 roku. Trwać będą one do 8 marca.
Jak przypomina Ministerstwo Rozwoju, Komisja Europejska w tym roku planuje przedstawić swoje propozycje dotyczącej nowej perspektywy finansowej. I właśnie w celu wypracowania tych propozycji, zwróciła się do obywateli i podmiotów zainteresowanych polityką spójności o wypełnienie przygotowanej przez nią ankiety – kwestionariusza on-line.

Czytaj: Siła regionów, jaką znamy, straci znaczenie jeśli Indeks Rozwoju Społecznego zastąpi PKB

Kwestionariusz został przygotowany w 23 językach UE i jest dostępny na stronie https://ec.europa.eu/info/consultations/public-consultation-eu-funds-area-cohesion_pl

Kwestionariusz obejmuje m.in. takie kwestie jak:

• preferencje co do zakresu interwencji przyszłych programów/funduszy polityki spójności,
• ocena skuteczności obecnych interwencji,
• ocena co do barier w realizacji celów obecnych programów/funduszy,
• propozycje obszarów wymagających usprawnień i uproszczeń.

Czytaj: Jaka będzie przyszłość polityki spójności UE?

Jak zapewnia KE, odpowiedzi udzielone w kwestionariuszach zostaną uwzględnione podczas opracowywania kompleksowych propozycji dotyczących wieloletnich ram finansowych na okres po 2020 roku oraz kolejnej generacji programów finansowych.

Dodajmy, że Polska w ramach polityki spójności jest największym beneficjentem unijnych funduszy. W obecnej perspektywie ma do wydania ok. 80 mld euro. Jak wynika jednak z raportu NIK, nasz kraj za wolno wydaje te unijne pieniądze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.