PARTNER PORTALU
  • BGK

Polki korzystają z Funduszy Europejskich

  • GK    15 października 2013 - 11:01
Polki korzystają z Funduszy Europejskich

Dotychczas tylko w Programie kapitał ludzki z projektów edukacyjnych i aktywizujących zawodowo skorzystało blisko 3,8 miliona kobiet.
- Polki to ambitne i przedsiębiorcze kobiety, umiejętnie godzące obowiązki zawodowe oraz rodzinne. Aktywnie i chętnie korzystają z Funduszy Europejskich - zakładają własne firmy, szkolą się, znajdują lepszą pracę, spełniają marzenia - twierdzi minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Dotychczas tylko w Programie kapitał ludzki z projektów edukacyjnych i aktywizujących zawodowo skorzystało blisko 3,8 miliona kobiet.

- Kobiety stanowią większość uczestników wszystkich projektów PO KL. Środki programu pozwoliły założyć własną firmę 64 tys. bezrobotnych pań - zaznacza szefowa resortu.

Dodaje, że wyniki badań wskazują na to, iż kobiety wykazują większą aktywność w zakresie podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i częściej niż mężczyźni poszukują samodzielnie projektów, w których mogłyby uczestniczyć.

- Dostrzegamy niełatwą sytuację kobiet na rynku pracy, dlatego nie tylko promujemy ideę równości szans kobiet i mężczyzn, ale także zwiększamy dostępność opieki przedszkolnej, ułatwiamy powrót do pracy po przerwie związanej z macierzyństwem, czy pomagamy paniom w wieku 50+ w podwyższaniu kwalifikacji, wzmacniając tym samym ich szanse na rynku pracy - mówi minister Bieńkowska.

W rezultacie, 138 tys. dzieci skorzystało z opieki zapewnionej przez ponad 4 tys. przedszkoli, które otrzymały wsparcie z funduszy. W szkoleniach uczestniczyło ponad 172 tys. kobiet w wieku 50+.

- To jedynie wybrane przykłady, które dobitnie pokazują, że wśród wszystkich grup, które wspieramy za pomocą europejskich pieniędzy, wyjątkowe miejsce zajmują właśnie kobiety - zaznacza Elżbieta Bieńkowska.

Jednocześnie dodaje, że kolejna pula unijnych środków otwiera nowe szanse.

- Będziemy stawiać na przedsiębiorczość, innowacje, współpracę nauki z biznesem. Nadal będziemy wspierać tworzenie nowych firm, finansować przedsięwzięcia pozwalające godzić życie rodzinne z zawodowym. Jestem przekonana, że na wszystkich tych polach kobiety pokażą na co je stać - mówi minister Elżbieta Bieńkowska.
.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.