PARTNER PORTALU
  • BGK

Półmetek programu dla obszarów wiejskich

  • PAP    22 października 2010 - 16:30
Półmetek programu dla obszarów wiejskich

Prawie połowę ze 190 milionów euro zagwarantowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 wydał samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.
Jak poinformował w piątek Waldemar Pankowski z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu najbardziej widoczne efekty stanowią projekty związane z rozwojem wsi. Dotychczas zawarto 133 umowy z beneficjentami, którzy otrzymali 41,8 mln zł. Pieniądze otrzymały gminy, instytucje kultury, związki wyznaniowe i organizacje pozarządowe, a są przeznaczane głównie na budowę i modernizację świetlic, placów zabaw i boisk, renowację zabytków i budowę ścieżek rowerowych. 

Najwięcej środków przeznaczane jest na podstawowe usługi dla gospodarki i ludności. Dotąd zawarto 116 umów na łączną kwotę 140,9 mln zł. Fundusze są przeznaczane na budowę kanalizacji, oczyszczalni ścieków, wodociągów i stacji uzdatniania wody. W przyszłym miesiącu zostanie rozstrzygnięty, trwający od czerwca, drugi nabór wniosków, a szansę na dofinansowanie ma 105 projektów na łączną kwotę 112 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.