PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska Wschodnia, konkursy i dotacje: Przedsiębiorcy złożyli wnioski na 390 mln zł

  • MN    8 grudnia 2016 - 13:10
Polska Wschodnia, konkursy i dotacje: Przedsiębiorcy złożyli wnioski na 390 mln zł
Adam Hamryszczak podkreśla, że fundusze mają dać w efekcie nowe miejsca pracy. (fot. mr.gov.pl)

• Zakończył się już drugi w tym roku konkurs, w którym przedsiębiorcy ubiegali się o dotację na tworzenie sieciowych produktów w Polsce Wschodniej.
• Firmy złożyły 13 wniosków na łączną kwotę ponad 390 mln zł.
• Do efektywnego rozdysponowania jest 320 mln zł z Programu Polska Wschodnia.
Produkty sieciowe to przedsięwzięcia, które jedną koncepcją łączą rozproszone atrakcje, miejsca, obiekty i usługi – z minimum dwóch województw – w gotową do sprzedaży ofertę.

– Polska Wschodnia odznacza się walorami przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi, wokół których firmy mogą tworzyć unikalne na rynku produkty – mówi wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Podkreśla, że przedsiębiorcom, którzy połączą swoje siły, fundusze z programu ułatwią przekucie dóbr makroregionu w konkretną, kompleksową ofertę.

– Wśród oczekiwanych rezultatów są także nowe miejsca pracy – dodaje wiceminister.

Zgłoszone w konkursie przedsięwzięcia zostaną ocenione m.in. pod kątem: innowacyjności, potencjału rynkowego produktu, wpływu na wzrost zatrudnienia czy promocję zielonej i zrównoważonej gospodarki.

Czytaj też: Polska Wschodnia 2014-2020: 1,1 mld zł dla firm i samorządów

Dofinansowanie umożliwi przedsiębiorcom rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych oraz inwestowanie w spójną infrastrukturę. Ponadto wsparcie pozwoli im na opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu.

W przyszłym roku przedsiębiorcy staną przed kolejną szansą na zdobycie środków na tworzenie sieciowych produktów w Polsce Wschodniej. Konkurs na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.