PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska Wschodnia może być spokojna o dalsze unijne finansowanie

  • ZWI    5 czerwca 2013 - 10:10

- W nowym okresie programowania musimy kontynuować działania dynamizujące procesy rozwojowe w Polsce Wschodniej. Fundusze Europejskie to narzędzie, które z powodzeniem wspiera innowacje i buduje konkurencyjność – powiedziała wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel podczas Regionalnego Forum Innowacji w Kielcach.
Wiceminister zauważyła, że choć wschodnie województwa Polski mierzą się obecnie z licznymi wyzwaniami, mają również znaczące atuty.

– W ostatnich latach tutejszy przemysł ewoluuje w kierunku branż bardziej zaawansowanych technologicznie. Tworzy się tym samym potencjał między innymi dla inicjatyw klastrowych funkcjonujących w zakorzenionych specjalizacjach – powiedziała Iwona Wendel i dodała, że wśród mocnych stron makroregionu należy wymienić także sektor nauki.

Wsparcie dla tych branż będzie kontynuowane również w przyszłej perspektywie finansowej. W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój dofinansowywany będzie zarówno rozwoju kadr nauki, jak i wsparcie procesu komercjalizacji wyników prac B+R.  – Postawimy na współpracę biznesu i uczelni. Zyskają także klastry o wysokim potencjale innowacyjnym, które będą chciały rozwijać powiązania międzynarodowe- zaakcentowała wiceminister.

Kontynuowany będzie również program dedykowany regionom wschodnim. Jego ważnym celem będą działania ukierunkowane na integrację i wzrost efektywności ośrodków innowacji. Przede wszystkim poprzez tworzenie i wdrażanie różnego rodzaju sieci i centrów współpracy, konsolidujących istniejącą infrastrukturę badawczo-rozwojową i innowacyjną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: