PARTNER PORTALU
 • BGK

Polskim spalarniom potrzebny jest cud

 • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    3 lipca 2012 - 07:00
Polskim spalarniom potrzebny jest cud

Lawina odwołań, brak decyzji środowiskowej, a nawet unieważnienie przetargu. Z takimi problemami borykają się projekty spalarni warte miliardy złotych.
Spieszyliśmy się, by zdążyć z inwestycjami na Euro 2012. Teraz Polska musi się pospieszyć z projektami spalarni – alarmuje „Puls Biznesu”

Eksperci alarmują, że inwestycje nie idą zgodnie z planem, a przez to grozi nam utrata setek milionów zł unijnych dotacji. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przyznaje, że opóźnienia w harmonogramach są, choć tylko w niektórych inwestycjach.

„Pomimo różnych niełatwych sytuacji na obecnym etapie nie można mówić o kłopotach z wykorzystaniem funduszy unijnych” – zapewnia Krzysztof Siwek, dyrektor w Departamencie Przygotowania Projektów Indywidualnych w MRR.

„Może jakimś cudem uda się zdążyć z jednym lub dwoma projektami” – mówi w „Pulsie Biznesu” Janusz Mikuła, ekspert w dziedzinie ekologii i funduszy unijnych oraz były wiceminister rozwoju regionalnego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Horror - spalarnie, 2012-07-03 21:53:19

  Olo, Spalarnie to spalarnie, stosuja spalanie. Zaklady termicznego przetwarzania odpadow to spalarnie i inne instalacje, niektore nawet BEZEMISYJNE. Wyrazenie zostalo ukute po to, zeby spalarnie mogly sie schowac w wiekszej grupie technologii, z ktorych niektore sa calkowicie nieszkodliwe (w odro...znieniu od trujacych spalarni).  rozwiń
 • gad, 2012-07-03 14:11:21

  A dlaczego niby należy przekłamywać rzeczywistość. Bo tak chce lobby spalarniowe? Bez jaj.
 • olo, 2012-07-03 14:00:14

  Zamiast spalarnie, powinno sie uzywac okreslenia "termiczne zaklady przetwarzania odpadow", bo w Polsce zwrot "spalarnia" ciagle ma negatywne konotacje. wczoraj trafilem na ciekawy news o tym jak radza sobie spalarnie w europie zach. na smiecenieodpada.pl