PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomogą uczniom z problemami

  • PAP    11 października 2010 - 11:20

Zarząd woj. lubuskiego zatwierdził 22 projekty o wartości ponad 15 mln zł, których celem jest organizacja zajęć wyrównawczych i specjalistycznych dla uczniów z problemami w nauce.
Źródłem finansowania przedsięwzięć będzie Europejski Fundusz Społeczny, a pieniądze jeszcze w tym roku tafią do wnioskodawców.

Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły 182 wnioski, ale nie wszystkie przeszły ocenę formalną. Po ocenie merytorycznej zakwalifikowano 138 projektów, z czego 22 uzyskały dofinansowanie. Projekty nie mają charakteru socjalnego.

Wśród projektów, które uzyskają dofinansowanie z pieniędzy unijnych, znalazły się przedsięwzięcia zaproponowane przez szkoły i organizacje pozarządowe. Największy z nich – „Lubuska Szkoła Równych Szans – III edycja” – złożyła Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej; projekt ten opiewa na ponad 3,8 mln zł.

Uzyskane tą drogą pieniądze można przeznaczyć na dodatkowe zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne dla uczniów z problemami w nauce, dofinansować wynagrodzenia dla psychologów i pedagogów, którzy będą im pomagać.

Możliwe jest także prowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, w tym nauki języków obcych, zajęć informatycznych i dotyczących przedsiębiorczości oraz nauk przyrodniczo-matematycznych. Fundusze umożliwiają także poprawę jakości nauczania dzięki wdrażaniu nowoczesnych form nauczania i zarządzania placówkami oświatowymi. Można za nie także tworzyć szkolne ośrodki kariery.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.