PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie: 90 mln na oświetlenie 18 gmin

  • aw    9 lutego 2017 - 10:42
Pomorskie: 90 mln na oświetlenie 18 gmin
Pełną listę gmin wraz z kosztami inwestycji zamieszczamy w dziale Multimedia). Cała inwestycja będzie kosztować blisko 90 milionów złotych, z czego 70 milionów pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (fot. fotolia)

• Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję, która umożliwi wymianę lamp i oszczędność energii w 18 pomorskich gminach i miastach. 
• Nowe oświetlenie przy chodnikach i drogach na Pomorzu pojawi się w ciągu dwóch lat.
Modernizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku i potrwa około dwóch lat. Wymienionych i zmodernizowanych zostanie prawie 30 tysięcy punktów świetlnych w technologii LED. Dzięki temu zmniejszą się zużycie energii oraz emisja dwutlenku węgla (o 7000 ton rocznie).

Wymienione zostanie oświetlenie m.in. w Czarnej Dąbrówce, Człuchowie, Dziemianach, Gdańsku, Luzinie, Miastku, Redzie, Rumi, Skarszewach, Słupsku, Sopocie, Sztumie i Wejherowie (pełną listę gmin wraz z kosztami inwestycji zamieszczamy w dziale Multimedia).

Cała inwestycja będzie kosztować blisko 90 milionów złotych, z czego 70 milionów pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wnioski na modernizację oświetlenia zostały złożone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Umowy w tej sprawie zostaną podpisane 1 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.