Pomorskie pod lupą

  • Patrycja Batóg
  • 13-09-2010
  • drukuj
NIK i najwyższy organ kontroli Danii (Rigsrevisionen) sprawdziły, jak polska i duńska administracja publiczna radzą sobie z wdrażaniem unijnych programów poprawy jakości środowiska naturalnego.
Pomorskie pod lupą

W Gdańsku odbyło się czwarte spotkanie ekspertów NIK i Rigsrevisionen, podsumowujące dotychczasowe działania kontrolne. Pod lupą kontrolerów NIK znalazł się program operacyjny woj. pomorskiego

NIK zweryfikowała, czy zarząd województwa – odpowiedzialny za zarządzanie tym programem w zakresie projektów środowiskowych – działał skutecznie i wydajnie. Izba zbadała m.in., czy wybór projektów odbywał się na podstawie zatwierdzonych kryteriów oraz czy prowadzona była kontrola ich realizacji.

Jednocześnie Inspektorzy Rigsrevisionen sprawdzili, jak duńskie instytucje radzą sobie z podobnymi projektami środowiskowymi, których źródłem współfinansowania jest Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Zarówno kontrola polska, jak i duńska zostały skrupulatnie zaplanowane, poczynając od zestawienia zagadnień koniecznych do skontrolowania, a kończąc na harmonogramie wspólnych działań. Wyniki kontroli poznamy do końca tego roku. Ustalenia obu audytów zawarte zostaną we wspólnym raporcie.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE