PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie pod lupą

  • Patrycja Batóg    13 września 2010 - 11:01
Pomorskie pod lupą

NIK i najwyższy organ kontroli Danii (Rigsrevisionen) sprawdziły, jak polska i duńska administracja publiczna radzą sobie z wdrażaniem unijnych programów poprawy jakości środowiska naturalnego.
W Gdańsku odbyło się czwarte spotkanie ekspertów NIK i Rigsrevisionen, podsumowujące dotychczasowe działania kontrolne. Pod lupą kontrolerów NIK znalazł się program operacyjny woj. pomorskiego

NIK zweryfikowała, czy zarząd województwa – odpowiedzialny za zarządzanie tym programem w zakresie projektów środowiskowych – działał skutecznie i wydajnie. Izba zbadała m.in., czy wybór projektów odbywał się na podstawie zatwierdzonych kryteriów oraz czy prowadzona była kontrola ich realizacji.

Jednocześnie Inspektorzy Rigsrevisionen sprawdzili, jak duńskie instytucje radzą sobie z podobnymi projektami środowiskowymi, których źródłem współfinansowania jest Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Zarówno kontrola polska, jak i duńska zostały skrupulatnie zaplanowane, poczynając od zestawienia zagadnień koniecznych do skontrolowania, a kończąc na harmonogramie wspólnych działań. Wyniki kontroli poznamy do końca tego roku. Ustalenia obu audytów zawarte zostaną we wspólnym raporcie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: