PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie wesprze policję

  • BEZ    25 maja 2010 - 01:56

Samorząd województwa dofinansuje remont pomieszczeń Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Marszałek Mieczysław Struk podpisze z komendantem wojewódzkim policji Krzysztofem Starańczakiem porozumienie w sprawie dofinansowania remontu pomieszczeń Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Uroczystość odbędzie się we wtorek, 25 maja 2010 r., o godz. 11.00, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego (Gabinet Marszałka).

Samorząd województwa pomorskiego, w ramach środków przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, zobowiązał się pokryć - do 200 tys. zł - koszty zakupu materiałów ogólnobudowlanych dla potrzeb Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Przedmiotem wsparcia są prace remontowo-modernizacyjne w budynku zajmowanym przez Laboratorium Kryminalistyczne w Gdańsku, przy ul.Biskupiej 23. Wykonanie tych prac jest niezbędne w celu właściwego wykorzystania i zainstalowania nowoczesnego wyposażenia kupowanego za fundusze pozyskane w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Gdy okazało się, że Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku nie dysponuje środkami wystarczającymi na realizację tego przedsięwzięcia, marszałek Mieczysław Struk postanowił wesprzeć KWP dofinansowując inwestycję z budżetu województwa pomorskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.