Ponad 1 mld na projekty miejskie

Accreo Taxand przygotował publikację na temat nowego sposobu finansowania inwestycji przy wykorzystaniu środków Inicjatywy JESSICA pt. "Finansowanie zwrotne rozwoju miast ze środków UE – Inicjatywa JESSICA".
Ponad 1 mld na projekty miejskie

W publikacji opisane zostały, m.in. procedury ubiegania się o pożyczkę, prawne zabezpieczenia spłaty pożyczki udzielanej w ramach tej Inicjatywy i zasady łączenia preferencyjnej pożyczki z kredytem komercyjnym.

Publikacja skierowana jest zarówno do przedstawicieli samorządów poszukujących nowych możliwości finansowania inwestycji miejskich, jak i prywatnych inwestorów, którzy zainteresowani są pozyskaniem finansowania na projekty miejskie, łączące w sobie pożądane przez wspólnoty lokalne elementy społeczne z elementami komercyjnymi, warunkującymi spłatę zaciągniętego zobowiązania.

JESSICA jest nowym instrumentem wyodrębnionym z funduszy strukturalnych, który oferuje wsparcie w formie preferencyjnych, niskooprocentowanych pożyczek.

Nabór wniosków w czterech województwach został już rozpoczęty – wnioski o udzielenie pożyczki można już składać w Wielkopolsce, na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim oraz na Śląsku. Łącznie, do pozyskania w ramach programu JESSICA jest ponad 1 mld zł.

"Publikacja Finansowanie zwrotne rozwoju miast ze środków UE – Inicjatywa JESSICA" przedstawia prawno-organizacyjne aspekty systemu wdrażania Inicjatywy JESSICA (zarówno na szczeblu UE, krajowym, jak i regionalnym), procedurę ubiegania się o pożyczkę oraz prawne zabezpieczenia spłaty pożyczki udzielanej w ramach tej Inicjatywy.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE