PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 100 mln zł z UE na stadion w Białymstoku

  • PAP    20 lipca 2010 - 14:40
Ponad 100 mln zł z UE na stadion w Białymstoku

107 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przeznaczonych zostanie na budowę stadionu miejskiego w Białymstoku. To 64 proc. wartości inwestycji, której realizacja już trwa.
Umowa o przekazaniu dotacji, między marszałkiem województwa a władzami Białegostoku, zostanie podpisana jeszcze w lipcu - poinformował rzecznik prasowy marszałka Jan Kwasowski.

Przyznana dotacja stanowi 63,7 proc. wartości inwestycji, która łącznie z projektowaniem i innymi niezbędnymi działaniami, ma kosztować ponad 168 mln zł.

Nowoczesny stadion powstanie w miejscu obecnego obiektu przy ul. Słonecznej w Białymstoku. Będzie mógł pomieścić 22,5 tys. widzów i będzie spełniał standardy europejskie dotyczące możliwości rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej (za wyjątkiem finałów tych imprez). Całe trybuny będą zadaszone. Powstaną też sale konferencyjne, powierzchnie komercyjne, boiska treningowe.

Inwestycja gminy Białystok jest na liście tzw. projektów kluczowych dla rozwoju województwa podlaskiego. Wykonawca, polsko-francuskie konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. i Eiffage Construction, które w czerwcu rozpoczęło prace, ma zakończyć budowę w ciągu dwóch lat.

Na lata 2007-2013 z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwo podlaskie ma 636 mln euro. Stadion miejski w Białymstoku jest obecnie największą inwestycją realizowaną z tego programu.(PAP)

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Marian K., 2010-07-21 14:06:10

    To wspaniale,że buduje się wreszcie stadion z prawdziwego zdarzenia.Białystok dużo na tym zyska,zwłaszcza piłkarze.