PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 15 mln zł na tworzenie klastrów

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    7 stycznia 2011 - 09:09

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza koordynatorów powiązań sieciowych do składania wniosków o unijne granty. Konkurs jest przeznaczony dla podmiotów z pięciu województw Polski wschodniej.
Budowa nowoczesnej gospodarki to również tworzenie i wspieranie różnych form współpracy pomiędzy firmami, instytucjami otoczenia biznesu, jednostkami naukowymi i badawczymi – pisze „Rzeczpospolita”.

Jednym z tego typu działań jest tworzenie sieci współpracy zorientowanej na prowadzenie innowacyjnej działalności gospodarczej, np. przez rozwój tzw. klastrów i powoływanie inicjatyw klastrowych.

Właśnie takie projekty ma wspierać finansowo działanie 1.4 „Promocja i współpraca” programu „Rozwój Polski wschodniej”.

To już druga runda naboru wniosków do niego. Zgodnie z nazwą programu do ubiegania się o środki są dopuszczone podmioty działające na obszarze pięciu wybranych regionów Polski wschodniej. Chodzi tu o województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie – podaje „Rzeczpospolita”.

Więcej informacji o konkursie, w tym jego regulamin, kryteria wyboru najlepszych projektów, wzór wniosku o dofinansowanie, znajduje się na stronie agencji www.parp.gov.pl. Specjalna strona internetowa poświęcona programowi „Rozwój Polski wschodniej” jest dostępna pod adresem www.polskawschodnia.gov.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.