Ponad 15 mln zł na tworzenie klastrów

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 07-01-2011
  • drukuj
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza koordynatorów powiązań sieciowych do składania wniosków o unijne granty. Konkurs jest przeznaczony dla podmiotów z pięciu województw Polski wschodniej.

Budowa nowoczesnej gospodarki to również tworzenie i wspieranie różnych form współpracy pomiędzy firmami, instytucjami otoczenia biznesu, jednostkami naukowymi i badawczymi – pisze „Rzeczpospolita”.

Jednym z tego typu działań jest tworzenie sieci współpracy zorientowanej na prowadzenie innowacyjnej działalności gospodarczej, np. przez rozwój tzw. klastrów i powoływanie inicjatyw klastrowych.

Właśnie takie projekty ma wspierać finansowo działanie 1.4 „Promocja i współpraca” programu „Rozwój Polski wschodniej”.

To już druga runda naboru wniosków do niego. Zgodnie z nazwą programu do ubiegania się o środki są dopuszczone podmioty działające na obszarze pięciu wybranych regionów Polski wschodniej. Chodzi tu o województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie – podaje „Rzeczpospolita”.

Więcej informacji o konkursie, w tym jego regulamin, kryteria wyboru najlepszych projektów, wzór wniosku o dofinansowanie, znajduje się na stronie agencji www.parp.gov.pl. Specjalna strona internetowa poświęcona programowi „Rozwój Polski wschodniej” jest dostępna pod adresem www.polskawschodnia.gov.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE