PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 17 mln zł na rowerowy szlak

  • PAP    14 maja 2011 - 08:28
Ponad 17 mln zł na rowerowy szlak

W Karlinie rozpoczęła się realizacja współfinansowanego przez Unię Europejską projektu budowy 57-kilometrowego szlaku rowerowego przebiegającego przez teren czterech gmin.
Budowa szlaku będzie kosztowała 17,8 mln zł i potrwa do jesieni 2012 r. Unijne dofinansowanie inwestycji wynosi 13,1 mln zł i pochodzi regionalnego programu operacyjnego województwa zachodniopomorskiego.

Rowerowa ścieżka o asfaltowej nawierzchni połączy gminy Karlino, Gościno, Rymań i Siemyśl. Szlak będzie biegł po dawnej linii kolejki wąskotorowej. Przy ścieżce zbudowane zostaną zadaszone miejsca postojowe dla cyklistów, ze stołami, siedziskami, stojakami na rowery i koszami na śmieci.

Projekt budowy szlaku przygotował Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Związek wybrał też w przetargu inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował prace budowlane.

Została nim koszalińska spółka „Powiernik.” Przetargi na prace budowlane organizowały poszczególne gminy. W Karlinie, przez które będzie biegło 14 km rowerowego szlaku, ścieżkę za 5,6 mln zł wykona firma „Infrabud” z Koszalina.

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty planuje w przyszłości przedłużenie szlaku do Kołobrzegu, Dygowa i Białogardu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.