PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 175 mln zł na infrastrukturę energetyczną na Podkarpaciu

  • PAP    27 kwietnia 2010 - 16:50
Ponad 175 mln zł na infrastrukturę energetyczną na Podkarpaciu

Budowa ekonomicznego oświetlenia dróg i placów zasilanego energią wiatru i słońca w gminie Kołaczyce to jeden ze 115 projektów, które będą realizowane z podkarpackiego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO).
W sumie na projekty związane z infrastrukturą energetyczną na Podkarpaciu wydane będzie ponad 175 mln zł.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka marszałka województwa podkarpackiego Aleksandra Gorzelak-Nieduży, najwięcej wniosków - 82 - dotyczy termomodernizacji i zmiany źródeł wytwarzania energii.

"Pozostałe wnioski dotyczą m.in. inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii. Zarząd województwa zdecydował się dofinansować wszystkie wnioski, które pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną" - dodała rzeczniczka.

Pierwotnie zarząd przeznaczył na ten nabór ponad 137 mln zł, ale - jak powiedziała Gorzelak-Nieduży - zdecydowano się zwiększyć tę pulę, ze względu na ogromne potrzeby, szczególnie w obszarze termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej.

Teraz wszyscy wnioskodawcy, którzy dostali dofinansowanie, mają trzy miesiące na dostarczenie szczegółowych dokumentów dotyczących planowanych inwestycji.

W ramach RPO Podkarpacie ma do wydania 1 mld 136 mln euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Łotocki, 2010-04-28 12:16:30

    Brawo Podkarpacie