PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 2 mld euro dla Dolnego Śląska z UE

  • AT    1 marca 2013 - 20:14
Ponad 2 mld euro dla Dolnego Śląska z UE

Ponad 2 mld euro dla Dolnego Śląska w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020. To o 370 mln euro więcej niż zakładała wstępna propozycja MRR.
Taką kwotę wynegocjował 1 marca z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego marszałek Rafał Jurkowlaniec. Nowa propozycja ministerstwa obejmuje dodatkowe 180 mln euro przeznaczone na obszary specjalnej interwencji oraz dodatkowe 190 mln euro na nowy Regionalny Program Operacyjny.

Czytaj też: Szczyt UE: Polska wynegocjowała najwięcej. Zobacz zestawienie

Podstawą do negocjacji była wstępna propozycja ministerstwa przestawiona 19 lutego, w trakcie Konwentu Marszałków Województw RP w Białowieży , zgodnie z którą na Dolny Śląsk miało trafić 1,636 mld euro.

 Marszałek Rafał Jurkowlaniec już w Białowieży rozpoczął rozmowy na temat zwiększenia puli środków dla Dolnego Śląska i jako pierwszy przedstawiciel województw RP przystąpił do negocjacji z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

Mając na uwadze potencjał regionu i zakładając osiągnięcie zaplanowanych w programie regionalnym efektów, ministerstwo przyznało, że konieczne jest zwiększenie kwoty unijnych środków dla Dolnego Śląska m.in. z uwagi na obecność w regionie obszarów wymagających specjalnego wsparcia m.in. Wałbrzycha, Jeleniej Góry oraz Kotliny Kłodzkiej.

W przyszłą środę w MRR marszałkowie poznają wartości wskaźników użytych przy podziale kwoty środków europejskich. Ministerstwo zakłada, że spotkania konsultacyjne z zarządami wszystkich województw potrwają do końca bieżącego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.