Ponad 211 mln euro z UE na transport publiczny

Polska dostanie ponad 211 milionów euro na poprawę transportu publicznego. Komisja Europejska dała dziś zielone światło na udostępnienie środków na trzy projekty, jakie będą realizowane w pięciu województwach.
Ponad 211 mln euro z UE na transport publiczny
Chodzi przede wszystkim o zakup nowych taborów kolejowych (fot.flickr.com/Images Money)

Chodzi przede wszystkim o zakup nowych taborów kolejowych. W województwie mazowieckim zostanie zakupionych 12 taborów. W województwach małopolskim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim kolejnych 19. Ponadto ponad 120 milionów euro z unijnego budżetu zostanie przekazane na modernizację linii tramwajowej w Łodzi.

Bruksela przyjęła dziś także projekt dotyczący Radomia. Chodzi o poprawę dojazdu do miasta z zachodnich, południowych i wschodnich regionów Polski.

Cała inwestycja wynosi ponad 43 miliony euro, z czego 18 milionów to unijne fundusze. Wszystkie środki pochodzą jeszcze z budżetu Wspólnoty na lata 2007-2013. W tym czasie Polska w ramach polityki spójności otrzymała łącznie blisko 67 miliardów euro. W nowej perspektywie finansowej - na lata 2014-2020 - będzie to około 80 miliardów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE