PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 38 mln zł na warszawskie projekty

  • GK/mazovia.pl    9 maja 2011 - 10:37
Ponad 38 mln zł na warszawskie projekty

Łączna wartość inwestycji to ponad 45,1 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 38,3 mln zł. Chodzi o sieć teleinformatyczną Urzędu Miasta Warszawy i Centrum Innowacji.
Modernizacja i rozbudowa sieci teleinformatycznej Urzędu Warszawy oraz utworzenie Centrum Innowacji w ramach Warszawskiej Przestrzeni Technologicznej to kolejne stołeczne projekty, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego znalazły się na liście projektów kluczowych dofinansowanych z UE.

Pierwszy z nich zakłada poprawę publicznego dostępu do internetu oraz rozbudowę i modernizację infrastruktury teleinformatycznej Urzędu Warszawy. Dzięki jego realizacji zapewniony zostanie powszechny dostęp do internetu dla urzędników i interesantów samorządowej administracji Warszawy.

Inwestycja pozwoli stworzyć podstawy infrastrukturalne pod rozwój e-usług publicznych spełniających potrzeby obywateli oraz. Zmniejszone będą także koszty świadczenia usług publicznych i funkcjonowania administracji, a usługi świadczone drogą elektroniczną będą ujednolicone.

Oznacza to też stworzenie odpowiednich warunków dla jednolitego, centralnie zarządzanego systemu wymiany informacji między urzędem miasta, urzędami dzielnic, a docelowo jednostkami organizacyjnymi. Szacunkowa wartość projektu to ponad 15 mln zł.

Drugi projekt to kompleksowy program stolicy, który zakłada współpracę ze środowiskiem naukowym i badawczym, zmierzającą do zwiększenia efektywności transferu wiedzy z sektora nauki do gospodarki Warszawy.

Dzięki realizacji projektu „Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Innowacji Filtrowa 1a” możliwe będzie stworzenie mechanizmów współpracy nauki, gospodarki i samorządu na terenie stolicy oraz rozwinięcie działalności gospodarczej opartej na innowacyjnych produktach i usługach.

Przygotowanie „Centrum Innowacji przy ul. Filtrowej 1a” będzie zupełnieniem Warszawskiej Przestrzeni Technologicznej „Centrum Przedsiębiorczości Smolna 6”. Projekt, który także znajduje się na liście projektów kluczowych, skierowany jest przede wszystkim do naukowców i studentów, w tym absolwentów.

Powstający obiekt będzie pełnił m.in. funkcję inkubatora przedsiębiorczości akademickiej, o powierzchni ok. 3000 m2, w bezpośrednim sąsiedztwie Politechniki Warszawskiej.

Podstawowym zadaniem Centrum Innowacji będzie udostępnienie firmom powierzchni biurowych, jak i laboratoryjnych, oraz ścisła współpraca z lokalnymi ośrodkami naukowymi.

Dlatego głównymi odbiorcami projektu będą naukowcy, studenci oraz absolwenci prowadzący działalność gospodarczą w oparciu o zaawansowane technologie, w tym w obszarach: biotechnologii, energetyki, optoelektroniki, technologii informatycznych, nanotechnologii.

Centrum przyczyni się do tworzenia warunków do rozwoju procesów transferu technologii i komercjalizacji rezultatów prac naukowo – badawczych z instytucji naukowych do sektora przedsiębiorstw. Szacunkowa wartość projektu to 30 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.