PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 5,5 mln zł na wsparcie nowych firm

  • PAP    19 stycznia 2010 - 22:13

Ponad 5,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) przeznaczy na wsparcie nowych firm Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego (ŁARR). Pieniądze mają wspomóc te firmy, które powstaną w ramach dwóch nowych projektów Agencji - "Wirtualny biznes" i "Spełniona w biznesie".
Jak poinformował Marcin Węgierski z ŁARR, oba projekty skierowane są do osób z miejscowości liczących poniżej 25 tys. mieszkańców oraz terenów wiejskich w Łódzkiem.

W projekcie "Wirtualny biznes" mogą wziąć udział osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo z całego województwa łódzkiego, planujące założenie e-firm, czyli działalności gospodarczej związanej z internetem. Konkurs "Spełniona z biznesie" jest natomiast przeznaczony dla kobiet w wieku powyżej 45 lat z kilku powiatów: bełchatowskiego, kutnowskiego, opoczyńskiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, skierniewickiego i zduńskowolskiego.

Węgierski zaznaczył, że "priorytetowo traktowane będą kobiety bezrobotne i zarejestrowane w urzędach pracy, zagrożone utratą pracy lub znajdujące się w okresie wypowiedzenia".

Wsparcie w każdym z projektów otrzyma 40 osób. Kto konkretnie, zdecydują wyniki konkursów, w których będą brane pod uwagę przede wszystkim ciekawe pomysły na biznes. Zwycięzcy dostaną do 40 tys. zł jednorazowej dotacji na wydatki związane z założeniem firmy oraz tzw. wsparcie pomostowe - 1100 zł przez 6-12 miesięcy, np. na opłacenie czynszu, składek ZUS czy rachunków za prąd i telefony. Rekrutacja do obu projektów potrwa do 10 lutego.

"Wirtualny biznes" i "Spełniona w biznesie" to kolejne projekty ŁARR, wspierające mieszkańców regionu w zakładaniu własnego biznesu.

Dzięki trzem ubiegłorocznym konkursom - "Bądź sobie szefem", "Własna firma drogą do sukcesu" i "Wirtualna firma - realny sukces" w Łodzi i województwie powstały 63 firmy. Są wśród nich m.in. szkoła tańca, kluby "Po 40-ce" i fitness dla seniorów, szkoła języków obcych, internetowy sklep żeglarski, fotolaboratorium i wirtualna recepcja. Konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem: wzięło w nich udział ponad 1500 osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.