Ponad 650 mln zł z funduszy UE na innowacyjność w Małopolsce

  • pap/wnp.pl
  • 19-11-2009
  • drukuj
Ponad 650 mln zł unijnych dotacji z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka rozdysponowała od początku jego funkcjonowania Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Umowy podpisano z ponad 300 małopolskimi firmami.

"To wsparcie dla małych, średnich i dużych firm, które inwestują w innowacyjność. Te projekty wymagają od przedsiębiorców dużego zaangażowania i pomysłów na przyszłość" - poinformował PAP podczas środowej konferencji prasowej prezes MARR Krzysztof Krzysztofiak.

MARR posiada status regionalnej instytucji finansującej, przez co nadzoruje w Małopolsce wydatkowanie środków z sześciu działań programu Innowacyjna Gospodarka. W skali całego kraju program ten dysponuje blisko 10 mld zł na lata 2007-2013. Środki te są przeznaczone na transfer nowoczesnych technologii i podnoszenie innowacyjności polskich przedsiębiorstw. Program zakłada bezpośrednie wsparcie dla firm, instytucji otoczenia biznesu oraz jednostek naukowych.
Według Krzysztofiaka, udział MARR w rozdysponowywaniu unijnych środków wynosi 13 proc. całości krajowej puli, co - jego zdaniem - jest bardzo dobrym wynikiem. Dla porównania udział województwa małopolskiego w krajowym PKB oraz inwestycjach zagranicznych wynosi 7-8 proc.

W ciągu najbliższych lat MARR zamierza rozdysponować wśród małopolskich przedsiębiorców kolejne 150 mln zł w ramach 14 programów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE