PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 710 mln zł na polski transport

  • pt    20 grudnia 2016 - 14:07
Ponad 710 mln zł na polski transport
Arkadiusz Wiśniewski prezydent Opola po podpisaniu umowy (fot.opole.pl)

W Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie podpisano umowy o dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko na łączną kwotę 710 mln zł.
20 grudnia w Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano umowy o dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko dla pięciu różnych projektów infrastrukturalnych, których wspólnym mianownikiem jest transport.

Dofinansowanie otrzyma m.in. Opole. Dzięki temu miasto w transport publiczny zainwestuje 114 mln zł (dofinansowanie 68,9 mln zł).

Projekty podpisały także: PKP na prace na linii kolejowej Warszawa Wschodnia – Lubin, etap II (363 mln), Komenda Główna Straży Pożarnej, na usprawnienie ratownictwa w transporcie kolejowym (172 mln dofinansowania), Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach na modernizację śluz na Kanale Gliwickim (93 mln) oraz minister infrastruktury i budownictwa na działania edukacyjne na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego (12 mln zł).

W wydarzeniu zorganizowanym przez CUPT udział wzięli m.in. wiceministrowie Witold Słowik i Andrzej Bittel.

- To niezwykle ważny projekt dla Opola, który dosłownie zrewolucjonizuje miejski transport publiczny, a na transport publiczny stawiamy w Opolu. Projekt pozwoli realizować tę politykę – rozwijać sieć połączeń i podnosić standardy. Pierwsze nowe, ekologiczne autobusy pojadą ulicami miasta już w pierwszej połowie przyszłego roku – mówił przed podpisaniem umowy w prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.