PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 80 mln zł na mazowieckie wodociągi

  • PAP    22 listopada 2012 - 15:59
Ponad 80 mln zł na mazowieckie wodociągi

Ponad 80,7 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafi na 36 inwestycji z wodociągowych i kanalizacyjnych w mazowieckich gminach - umowy w tej sprawie przekazał w czwartek wójtom i burmistrzom podwarszawskich gmin marszałek Mazowsza Adam Struzik.
Jak poinformował mazowiecki urząd marszałkowski, dzięki unijnemu wsparciu w podwarszawskich gminach powstaną sieci wodociągowe, kanalizacyjne, przydomowe oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody oraz oczyszczalnie ścieków. W sumie jest to 36 inwestycji z powiatów: mińskiego, garwolińskiego, sochaczewskiego, pułtuskiego, wołomińskiego, wyszkowskiego, legionowskiego oraz żyrardowskiego.

Inwestycje otrzymają dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. O wsparcie mogły ubiegać się gminy, jednoosobowe spółki gminne oraz gminne zakłady budżetowe. Wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, a maksymalna pomoc na realizację projektów w ramach działania dla jednej gminy nie mogła wynieść więcej niż 4 mln zł.

"Wydaje się, że żyjąc w XXI wieku, nie powinniśmy mieć już problemów z dostępem do wodociągów czy kanalizacji. Okazuje się jednak, że na Mazowszu - podobnie jak w innych województwach - to wciąż duży problem, zwłaszcza jeśli chodzi o odbiór i oczyszczanie ścieków. Dlatego cieszę się, że ponad 80 mln zł trafi właśnie do podwarszawskich gmin. Mam nadzieję, że te inwestycje i te środki znacznie poprawią jakość życia mieszkańców" - powiedział cytowany w komunikacie urzędu marszałek Adam Struzik.

Jak poinformował urząd, w Polsce jest ok. 273 tys. km sieci wodociągowej, z czego 40 tys. km na Mazowszu, a także 107 tys. km sieci kanalizacyjnej, z czego 10 tys. w województwie mazowieckim. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.