PARTNER PORTALU
  • BGK

Poprawią jakość wody w Dzierżonowie

  • JK/wfosigw.wroclaw.pl    1 czerwca 2011 - 15:05
Poprawią jakość wody w Dzierżonowie

Ponad 47 milionów złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko zostanie przekazane spółce Wodociągi i Kanalizacja w Dzierżoniowie na proekologiczne inwestycje.
Kolejne 18,5 milionów to pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

To największe zadanie z gospodarki wodno-ściekowej na Dolnym Śląsku. Jego łączna wartość wynosi ponad 105 milionów złotych. Nowe inwestycje będą realizowane w gminie miejskiej Dzierżoniów, Bielawie, Pieszycach, Niemczy, Dzierżoniowie i w Zagórzu Śląskim. - W planach jest budowa 24 kilometrów kanalizacji i wodociągów, modernizacja oczyszczalni ścieków w Dzierżoniowie i Bielawie - mówi Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. Zostaną przebudowane także 3 stacje uzdatniania wody i wybudowany jeden nowy taki obiekt. W efekcie przeprowadzonych prac będzie można zlikwidować nieopłacalną oczyszczalnię w Pieszycach oraz przyłączyć to miasto do dzierżoniowskiej oczyszczalni. Z zaplanowanych prac skorzysta ponad 2,2 tys. mieszkańców.

Czytaj też: Ceny wody i ścieków będą rosły

Także inne spółki komunalne z Dolnego Śląska pozyskują wielomilionowe dotacje z Programu Infrastruktura i Środowisko. W regionie jest wdrażane i przygotowywane łącznie 10 projektów do tego Programu, obsługiwanych przez WFOŚiGW we Wrocławiu. - Ich łączna wartość to ok. 670 mln zł - szacuje Mielczarek. - Wnioskowana kwota o dofinansowanie sięga ok. 340 mln zł. Samorządowcy planują budowę dwóch nowych oczyszczalni ścieków w Sulikowie i Nowogrodźcu. Zmodernizują także siedem oczyszczalni ścieków w: Dzierżoniowie, Oławie, Henrykowie, Strzegomiu, Chociwelu, Środzie Śląskiej i Bielawie. Nowe inwestycje to również budowa 450 km kanalizacji i sieci wodociągowej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.