PARTNER PORTALU
  • BGK

Posiedzenie zarządów dwóch województw

  • PAP    19 marca 2013 - 07:26
Posiedzenie zarządów dwóch województw

Pierwsze w historii wspólne posiedzenie zarządów województw świętokrzyskiego i łódzkiego odbyło się w poniedziałek w Sielpi.
Samorządowcy podpisali porozumienie ws. współpracy dotyczącej inwestycji w infrastrukturę transportową oraz turystykę.

„Biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy tuż przed nowym okresem programowania funduszy unijnych to dobry czas na ponadregionalne spotkania w sprawie wspólnych, dużych inwestycji" - powiedział w poniedziałek marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Wśród tematów poruszonych przez samorządowców znalazły się m.in. sprawy dotyczące infrastruktury drogowej. Oba województwa łączą dwie drogi krajowe - nr 74 (Sulejów - Zosin) i nr 42 (Namysłów-Rudnik) oraz trzy drogi wojewódzkie.

„Chcielibyśmy, by w przyszłym okresie programowania na lata 2014-20 udało się znaleźć fundusze na drogę krajową numer 74, która może zapewnić nie tylko lepszą komunikację między województwami, ale także umożliwić mieszkańcom świętokrzyskiego lepszą komunikację z autostradą A1" - powiedział Jarubas.

Innym tematem dotyczącym infrastruktury była linia kolejowa nr 25 łącząca Podkarpacie, wschodnią i południową część województwa świętokrzyskiego z Łodzią. Między Skarżyskiem-Kamienną a Tomaszowem Mazowieckim linia nie jest zelektryfikowana.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Życzliwy., 2013-03-19 17:39:33

    Poprawne myślenie, mądre postanowienie i tak należy działać i wytrzymać i nie dajcie się podpuścić innym cwaniakom,którzy by chcieli między Wami klina wbić cacankami.