PARTNER PORTALU
  • BGK

Postęp w realizacji programów związanych z infrastrukturą

  • GK    1 sierpnia 2011 - 07:45
Postęp w realizacji programów związanych z infrastrukturą

Ponad 65 mld zł z programu infrastruktura i środowisko przyznano w pierwszym półroczu 2011 r. przedsiębiorcom, samorządom i instytucjom.
– Postęp w Programie Infrastruktura i Środowisko jest widoczny przede wszystkim na poziomie zatwierdzania nowych projektów do realizacji. Jeszcze pod koniec 2010 r. liczba umów o dofinansowanie wynosiła ponad 1100, a przez pół roku wzrosła o 250! Większość z tych przedsięwzięć to projekty wieloletnie o ogromnych budżetach, których realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia z funduszy unijnych – podsumował Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju regionalnego.

Pierwsze półrocze 2011 r. zostało zakończone znacznym postępem w realizacji największego programu przeznaczonego na infrastrukturę. Już ponad 65 miliardów złotych środków z Programu Infrastruktura i Środowisko przyznano przedsiębiorcom, samorządom, instytucjom kultury i sztuki, ochrony zdrowia, uczelniom wyższym oraz urzędom administracji publicznej.

Sektorami o największej dynamice kontraktacji są transport i środowisko, gdzie przyrost w I półroczu 2011 r. wyniósł odpowiednio 9,7 mld zł oraz 4 mld zł.

Przyspieszenie widoczne jest również w wydatkowaniu środków unijnych w ramach poszczególnych projektów. Kwota, która została już zwrócona na konta beneficjentów to w sumie ponad 15,6 mld złotych. W całym 2010 r. wypłacono beneficjentom POIiŚ niecałe 7 mld złotych, a tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zwrócono na konta beneficjentów 4,8 mld zł.

Największa kwota refundacji, około 3,1 mld złotych została skierowana do sektora transportu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.