PARTNER PORTALU
  • BGK

Postęp w realizacji programów związanych z infrastrukturą

  • GK    1 sierpnia 2011 - 07:45
Postęp w realizacji programów związanych z infrastrukturą

Ponad 65 mld zł z programu infrastruktura i środowisko przyznano w pierwszym półroczu 2011 r. przedsiębiorcom, samorządom i instytucjom.
– Postęp w Programie Infrastruktura i Środowisko jest widoczny przede wszystkim na poziomie zatwierdzania nowych projektów do realizacji. Jeszcze pod koniec 2010 r. liczba umów o dofinansowanie wynosiła ponad 1100, a przez pół roku wzrosła o 250! Większość z tych przedsięwzięć to projekty wieloletnie o ogromnych budżetach, których realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia z funduszy unijnych – podsumował Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju regionalnego.

Pierwsze półrocze 2011 r. zostało zakończone znacznym postępem w realizacji największego programu przeznaczonego na infrastrukturę. Już ponad 65 miliardów złotych środków z Programu Infrastruktura i Środowisko przyznano przedsiębiorcom, samorządom, instytucjom kultury i sztuki, ochrony zdrowia, uczelniom wyższym oraz urzędom administracji publicznej.

Sektorami o największej dynamice kontraktacji są transport i środowisko, gdzie przyrost w I półroczu 2011 r. wyniósł odpowiednio 9,7 mld zł oraz 4 mld zł.

Przyspieszenie widoczne jest również w wydatkowaniu środków unijnych w ramach poszczególnych projektów. Kwota, która została już zwrócona na konta beneficjentów to w sumie ponad 15,6 mld złotych. W całym 2010 r. wypłacono beneficjentom POIiŚ niecałe 7 mld złotych, a tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zwrócono na konta beneficjentów 4,8 mld zł.

Największa kwota refundacji, około 3,1 mld złotych została skierowana do sektora transportu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.