PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie 20 miasteczek ruchu drogowego

  • GK    9 września 2013 - 19:26
Powstanie 20 miasteczek ruchu drogowego

W 15 województwach powstanie 20 nowych miasteczek ruchu drogowego. Inwestycje realizowane będą w ramach Programu operacyjnego infrastruktura i środowisko. Wartość projektu to 10 mln zł, z czego 8,5 mln zł pochodzi Unii Europejskiej.
Miasteczka ruchu drogowego uczą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i kształtują prawidłowe nawyki wśród uczestników ruchu. Na terenie ośrodków będą przeprowadzane egzaminy na kartę rowerową i motorowerową dla dzieci i młodzieży. 

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zatwierdziło projekt umowy o dofinansowanie, przygotowany przez MSW i Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Podpisanie umowy zaplanowane jest na 10 września br.

W ramach projektu planowane jest wybudowanie 20 takich miejsc na terenie 15 województw (dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, mazowieckie, łódzkie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie).

Zakończenie realizacji projektu planowane jest w roku 2014 rok. Do tej pory powstały dwa miasteczka ruchu drogowego w Węgorzewie na Mazurach i w gminie Czarne na Pomorzu. Jeszcze we wrześniu otwarte zostanie miasteczko w Suwałkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.