Poznań chce urządzić park Rataje

Do zagospodarowania jest ok. 14,5 ha między ratajskimi osiedlami. Teren, na którym ma powstać park Rataje wymaga całkowitej rekultywacji.
Poznań chce urządzić park Rataje
Tak ma wyglądać park Rataje w Poznaniu. Fot. Poznań.pl

Powstaną tam ogrody tematyczne, w tym m.in. ogród zmysłów, miejsca do sportu i rekreacji oraz ścieżki rowerowe. Park może stać się jednym z piękniejszych miejsc w Poznaniu. Realizacja założeń projektu zależy od pozyskania na ten cel pieniędzy z Unii Europejskiej.

Unijne dofinansowanie ma pokryć ponad połowę kosztów realizacji projektu. Został on zgłoszony do konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przyznaje środki z programu infrastruktura i środowisko na lata 2014-2020.

– Przygotowany przez miasto wniosek o dofinansowanie projektu uzyskał pozytywną ocenę formalną oraz bardzo wysoki wynik w pierwszej, wstępnej ocenie merytorycznej– mówi Jan Gosiewski z Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania – Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejnym etapie ta ocena będzie równie korzystna i projekt zostanie skierowany do dofinansowania.

W ramach inwestycji planowane są nowe nasadzenia zieleni wysokiej i niskiej oraz inwestycje w różnorodną roślinność o wysokich parametrach wielkościowych i gatunkowych. W projekcie przewidziano również drogi rowerowe i piesze, miejsca wypoczynku, rekreacji i sportu, a także element historyczny w postaci Skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej.

Całkowita szacowana wartość projektu to ponad 21 mln zł. Blisko 13 mln zł ma pochodzić z Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE