PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań chce urządzić park Rataje

  • JL    11 maja 2016 - 09:28
Poznań chce urządzić park Rataje

Tak ma wyglądać park Rataje w Poznaniu. Fot. Poznań.pl

Do zagospodarowania jest ok. 14,5 ha między ratajskimi osiedlami. Teren, na którym ma powstać park Rataje wymaga całkowitej rekultywacji.
Powstaną tam ogrody tematyczne, w tym m.in. ogród zmysłów, miejsca do sportu i rekreacji oraz ścieżki rowerowe. Park może stać się jednym z piękniejszych miejsc w Poznaniu. Realizacja założeń projektu zależy od pozyskania na ten cel pieniędzy z Unii Europejskiej.

Unijne dofinansowanie ma pokryć ponad połowę kosztów realizacji projektu. Został on zgłoszony do konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przyznaje środki z programu infrastruktura i środowisko na lata 2014-2020.

– Przygotowany przez miasto wniosek o dofinansowanie projektu uzyskał pozytywną ocenę formalną oraz bardzo wysoki wynik w pierwszej, wstępnej ocenie merytorycznej– mówi Jan Gosiewski z Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania – Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejnym etapie ta ocena będzie równie korzystna i projekt zostanie skierowany do dofinansowania.

W ramach inwestycji planowane są nowe nasadzenia zieleni wysokiej i niskiej oraz inwestycje w różnorodną roślinność o wysokich parametrach wielkościowych i gatunkowych. W projekcie przewidziano również drogi rowerowe i piesze, miejsca wypoczynku, rekreacji i sportu, a także element historyczny w postaci Skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej.

Całkowita szacowana wartość projektu to ponad 21 mln zł. Blisko 13 mln zł ma pochodzić z Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.