PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań złożył wniosek do Centrum Unijnych Projektów Transportowych

  • pt    2 stycznia 2017 - 10:18
Poznań złożył wniosek do Centrum Unijnych Projektów Transportowych
Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie sześciu planowanych inwestycji (fot.poznan.pl)

• Poznań ubiega się o niemal 328 mln zł na inwestycje w transport publiczny. 
• Miasto liczy na dofinansowanie w ramach Działania 6.1 "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POiIŚ).
• Wnioski o dotacje, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zostały złożone 30 grudnia w Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie sześciu planowanych inwestycji. Największą dotację, wynoszącą ponad 109 mln zł, chce uzyskać na projekt "Budowa trasy tramwajowej od pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu".

Prawie 104,5 mln zł wynosi łączna kwota dofinansowania, o jaką Poznań ubiega się na realizację dwóch etapów "Programu Centrum". Na realizację pierwszego etapu, polegającego na przebudowie tras tramwajowych wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ulicach: Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia, pl. Wolności iTowarowej, chce pozyskać z unijnej kasy 45,42 mln zł.

Czytaj : Nowe linie tramwajowe: Miasta w całej Polsce chcą budować

Na etap drugi, na który składa się budowa trasy tramwajowej wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ul. Ratajczaka, miasto stara się o dofinansowanie przekraczające 59 mln zł.

Kolejnych 60 mln zł w to kwota, którą z POiIŚ chce pozyskać na planowaną przebudowę trasy tramwajowej poprowadzonej ul. Kórnicką, os. Lecha do ronda Żegrze wraz z budową odcinka trasy od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej.

Równymi kwotami, po 27,25 mln zł, miałyby zostać dofinansowane dwie kolejne inwestycje, związane z trasami tramwajowymi. Są to przebudowa trasy tramwajowej w ul. Dąbrowskiego oraz przebudowa torowisk w ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r.

30 grudnia do CUTP trafił jeszcze jeden wniosek z Poznania. Złożyło go Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu, które stara się o dofinansowanie projektu "Zakup nowoczesnego, niskopodłogowego taboru tramwajowego". Obejmuje on zakup trzydziestu tramwajów jednokierunkowych oraz trzydziestu dwukierunkowych. Wartość wnioskowanej przez MPK dotacji wynosi 50 mln zł.

- Mamy nadzieję, że ocena złożonych wniosków przebiegnie sprawnie i zakończy się wynikiem pozytywnym, co umożliwi podpisanie umów o dofinansowanie wszystkich projektów, a tym samym pozwoli na podjęcie ich rzeczowej realizacji - mówi Jan Gosiewski, zastępca dyrektora ds. strategii i projektów Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.