PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 50 mln zł na inwestycje na wsiach

  • PAP    3 listopada 2011 - 12:42
Prawie 50 mln zł na inwestycje na wsiach

Prawie 50 mln zł wynosi łączna wartość inwestycji, które zostaną przeprowadzone w wiejskich gminach woj. warmińsko-mazurskiego w ramach programu „Odnowa i rozwój wsi”.
Unijne dofinansowanie projektów wynosi ponad 22 mln zł. W czwartek marszałek woj. warmińsko-mazurskiego podpisał umowy na dofinansowanie projektów z 79 gminami, parafiami i lokalnymi stowarzyszeniami.

W ramach programu niektóre gminy, np. Banie Mazurskie, Łukta dofinansują budowę tzw. orlików, zaś gmina Małdyty chce zbudować centrum sportowo-rekreacyjne; inne gminy, m.in. Grunwald, Gronowo Elbląskie ułożą nowe chodniki.

Natomiast gmina Wielbark dostała 500 tys. zł dofinansowania dwu świetlic: w Kiparach i Jesionowcu, a gmina Górowo Iławeckie będzie mogła kupić podstawowe wyposażenie do świetlicy wiejskiej w Lipnikach (świetlica będzie budowana).

Z pieniędzy w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich skorzystają też małe parafie: rzymskokatolickie w Drygałach i Płośnicy podpisały umowy na dofinansowanie remontów dachów na świątyniach, a parafia św. Michała w Żytkiejmach dostała 474 tys. zł na remont kościoła i utwardzenie przykościelnego terenu.

Łączna wartość podpisanych umów to 49,83 mln zł, z czego wkład unijny stanowi 22,3 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.