PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie połowa wszystkich pieniędzy z Unii dla samorządów

  • PAP    26 lutego 2015 - 17:22
Prawie połowa wszystkich pieniędzy z Unii dla samorządów

premier Ewa Kopacz dodała, że marzeniem i celem Polski jest bycie w 20-tce najbogatszych państw (fot. pixabay.com)

W perspektywie unijnej na lata 2014-2020 prawie połowa środków UE będzie rozdzielona na szczeblu samorządowym - poinformowała premier Ewa Kopacz.
"Nowa filozofia wykorzystania funduszy europejskich oznacza także pogłębioną decentralizację. Dotychczasowe doświadczenia pokazały, że samorząd jest najlepszym partnerem w realizacji projektów dla i blisko ludzi. Dlatego właśnie postanowiliśmy, że więcej, bo aż prawie połowa wszystkich pieniędzy z Unii będzie rozdzielona na szczeblu samorządowym" - powiedziała Kopacz na inauguracji programów operacyjnych dotyczących wydawania pieniędzy unijnych w latach 2014-2020.

"To dowód na to, że nasze motto Polski samorządnej traktujemy poważnie i konsekwentnie wprowadzamy w życie" - dodała.

Kopacz podkreśliła, że Polska rozpoczyna realizację strategii rozwoju kraju finansowaną ze środków europejskich i krajowych. "W najbliższych latach Polska ma stać się jednym z dwudziestu najbogatszych państw świata. Tak, to jest nasze marzenie, to jest również nasz cel, ale też olbrzymie zobowiązanie. Jestem pewna, że zrobimy to razem i wierzę, że nam się uda" - podsumowała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2015-02-27 10:40:10

    Rząd nie jest od marzeń. Jakiego rodzaju wskaźniki będą w rozliczeniach inwestycji samorządowych. Jeśli takie jak przy złych próbach budowaniu systemu recyklingu (bez wskaźników społeczno - przyrodniczo - ekonomicznych), to środki UE będą prowadzić do biedy, na wzór Grecji.