PARTNER PORTALU
  • BGK

Problemy z wypłatami unijnych środków

  • Rzeczpospolita/wnp.pl    16 listopada 2009 - 09:12

Przedsiębiorcy mają problemy z otrzymywaniem unijnych pieniędzy na inwestycje, mimo iż rząd traktuje jako priorytet wykorzystanie unijnych funduszy, to wypłaty środków na zatwierdzone wnioski są przesuwane o kilka miesięcy - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Cytowani przez "Rzeczpospolitą" przedsiębiorcy skarżą się na kilkumiesięczne opóźnienia w wypłacie środków unijnych na dofinansowanie inwestycji. Jak czytamy w regionahc po prostu nie ma środków z budżetu.

Ekonomiści oceniają w "Rz", że taka sytuacja była do przewidzenia, gdyż rząd wydawał pieniądze z UE na bieżące finansowanie deficytu i właśnie dlatego, teraz nie ma środków na wypłaty dla przedsiębiorców.

Resort finansów nie potwierdza takiego stanu rzeczy i dementuje informacje o opóźnieniach w przekazywaniu środków do dysponentów. Jeśli występują, to są wynikiem bardzo dużej liczby instytucji, które uczestniczą w procesie weryfikacji wniosków beneficjentów. Z kolei resort rozwoju regionalnego zapewnia, że łącznie w budżecie do dyspozycji regionów i tak jest więcej pieniędzy, niż przewiduje rządowy plan wykorzystania pomocy w tym roku.

Wśród regionów, w których występują największe problemy z wypłacaniem dotacji "Rz" wymienia Wielkopolskę, województwo świętokrzyskie, Podlasie czy Lubelszczyznę. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.