PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Leader: czy można lepiej?

  • AZA    11 marca 2011 - 20:42

Zorganizowana przez Fundację Wspomagania Wsi debata okrągłego stołu pod takim tytułem odbędzie się 17 marca o godz. 10:00 w warszawskim Centrum Konferencyjnym Zielna.
Program Leader jest realizowany w Polsce od 2007 roku w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskichu. Instytucjami wdrażającymi program są urzędy marszałkowskie, a beneficjentami programu lokalne grupy działania (338 LGD rozlokowanych w całej Polsce).

- Jest początek 2011 roku, pora spojrzeć jak wygląda program Leader tu i teraz. Mamy nadzieję, że debata pozwoli nam lepiej zrozumieć efekty programu - mówią organizatorzy debaty.

Celem dyskusji jest zdiagnozowanie co można poprawić i z czego należałoby zrezygnować, jakie opinie prezentowane są z różnych perspektyw i z różnych punktów widzenia. Być może sama debata i wnioski z niej wynikające będą impulsem do poprawy systemu wdrażania jeszcze w tym okresie programowania.

Do debaty zaproszono przedstawicieli Instytucji Zarządzającej (MRiRW), przedstawicieli instytucji wdrażających, tj. urzędów marszałkowskich, przedstawicieli agencji płatniczej (ARiMR), a także świata nauki i mediów. Przede wszystkim jednak osoby i organizacje związane z lokalnymi grupami działania (LGD), samorządowców, przedsiębiorców, działaczy społecznych, prezesów i dyrektorów biur LGD. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.