PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Life: NFOŚiGW zaprasza na szkolenie z ekspertami

  • MN    28 września 2016 - 13:41
Program Life: NFOŚiGW zaprasza na szkolenie z ekspertami
Do wykorzystania przez Polskę w naborze 2017, w podprogramie działań na rzecz środowiska, pozostaje ponad 40 mln euro (fot. pixabay.com)

• NFOŚiGW zaprasza na szkolenie w ramach programu Life dla przedstawicieli miast, gmin i innych jednostek samorządowych oraz organizacji, które planują działania na rzecz środowiska i klimatu.
• Uczestnicy będą mogli poznać m.in. priorytety tematyczne Life i skorzystać z konsultacji indywidualnych.
• Bezpłatne szkolenie odbędzie się 20 października 2016 r.
Innowacyjne rozwiązania w transporcie lokalnym i regionalnym, dostosowanie się do zmian klimatu, gospodarka obiegowa, działania na rzecz ochrony przyrody – to tylko niektóre najpilniejsze wyzwania dla władz samorządowych. Gminy, władze lokalne i regionalne mają do odegrania kluczową rolę w kształtowaniu jakości życia polskiego społeczeństwa, także poprzez wdrażanie europejskiej polityki ochrony środowiska. Program Life jest w tym kontekście ważnym instrumentem uzupełniania środków finansowych.

Podczas szkolenia eksperci Narodowego Funduszu pokażą najciekawsze przykłady skutecznych rozwiązań realizowanych w Polsce i w Europie, aby zachęcić i zainspirować do działania. W spotkaniu wezmą udział również beneficjenci kilku projektów, aby podzielić się z uczestnikami szkolenia swoimi doświadczeniami, wiedzą zdobytą w trakcie przygotowywania oraz realizacji projektów. Do wykorzystania przez Polskę w naborze 2017, w podprogramie działań na rzecz środowiska, pozostaje ponad 40 mln euro. Na zapisanych czekają też informacje o priorytetach tematycznych programu Life i możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Czytaj też: Program Life: Eko-doradcy ruszyli w Małopolskę

Spotkanie z ekspertami NFOŚiGW odbędzie się 20 października w godz. 10:00-15:30 w siedzibie Narodowego Funduszu przy ul. Konstruktorskiej 3a Warszawie. Na szkolenie należy zgłaszać się do 17 października (do godz. 10) za pomocą formularza dostępnego na stronie www.nfosigw.gov.pl. Tam też dostępny jest szczegółowy program.

Szkolenie sfinansowane w ramach Projektu Budowania Potencjału Programu Life ze środków Unii Europejskiej. NFOŚiGW zapowiada, że kolejne takie inicjatywy planowane są w najbliższym czasie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.