PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Polska Wschodnia 2014-2020, nabór wniosków: 1,1 mld zł dla firm i samorządów

  • MN    1 grudnia 2016 - 11:07
Program Polska Wschodnia 2014-2020, nabór wniosków: 1,1 mld zł dla firm i samorządów
Samorządy staną przed kolejną szansą na dofinansowanie ważnych dla regionów inwestycji - mówi Adam Hamryszczak. (fot. mr.gov.pl)

• Ogłoszono harmonogram konkursów w Programie Polska Wschodnia na rok 2017.
• Łączna pula środków możliwych do uzyskania w planowanych konkursach w przyszłym roku wynosi ponad 1,1 mld zł.
• Wsparcie trafi do firm i samorządów w Polsce Wschodniej.
Firmy będą mogły starać się o dotacje na wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych, wykorzystanie wzornictwa w biznesie, tworzenie sieciowych produktów oraz zwiększenie aktywności na zagranicznych rynkach. Zrealizowane projekty przełożą się na wzrost innowacyjności i konkurencyjności firm, co zaowocuje m.in. powstaniem nowych miejsc pracy.

W przyszłym roku odbędzie się także konkurs dotyczący inwestycji w infrastrukturę drogową w Polsce Wschodniej. Zdobycie funduszy na drogi będzie możliwe już po raz trzeci.

– Samorządy staną przed kolejną szansą na dofinansowanie ważnych dla regionów inwestycji. Liczmy, że zdynamizują prace przygotowawcze i złożą w konkursie projekty dobrej jakości – mówi wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Harmonogram konkursów jest dostępny w zakładce „Zobacz ogłoszenia i nabory wniosków” na stronie www.polskawschodnia.gov.pl.

Nabory wniosków przeprowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Program Polska Wschodnia 2014-2020 (PO PW) to instrument wsparcia rozwoju społeczno-gospodarczego 5 województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Jego środki wynoszą 2 mld euro i pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.