PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Rozwoju Polski Wschodniej monitorowany

  • AW    8 grudnia 2011 - 20:38
Program Rozwoju Polski Wschodniej monitorowany

- Formalna zgoda Komisji Europejskiej na pomoc publiczną w projektach SSPW potwierdza, że ich realizacja nie naruszy konkurencji na rynku telekomunikacyjnym - powiedziała wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel na XIII posiedzeniu Komitetu Monitorującego Program Rozwój Polski Wschodniej, które odbył się 8 grudnia w Warszawie.
- Najważniejszą w ostatnim czasie wiadomością jest akceptacja przez Komisję Europejską projektu Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej - mówiła minister Wendel. Poinformowała także o rozpoczęciu dwóch konkursów:

 - drugiego konkursu na wybór funduszy poręczeniowych w ramach Projektu realizowanego ze środków PO RPW. Celem Projektu jest ułatwienie przedsiębiorcom z obszaru Polski Wschodniej dostępu do kredytów i pożyczek przeznaczonych na rozwój działalności. Kwota proponowanego przez BGK wsparcia wynosi 30 mln zł. Wnioski można składać do 16 stycznia 2012 r.

 -  konkursu w ramach Działania I.3 Wspieranie innowacji, w schematach: wsparcie na wyposażenie, wsparcie na tworzenie zaplecza B+R, Programu Rozwój Polski Wschodniej. Wnioski o dofinansowanie projektów można składać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do 31 stycznia 2012 r.

Jak informuje ministerstwo rozwoju regionalnego, komitet podjął uchwałę w sprawie przyjęcia zmian w "Planie komunikacji PO RPW 2007-13" .

- Aktualizacja wynikała z potrzeby dostosowania zapisów do aktualnego stanu wdrażania programu, z uwzględnieniem doświadczeń zdobytych w pierwszych latach realizacji. Chcieliśmy też uwzględnić wnioski, jakie pojawiły się podczas ewaluacji działań informacyjnych i promocyjnych. Konieczne było również dostosowanie naszego dokumentu do znowelizowanej "Strategii Komunikacji Funduszy Europejskich w Polsce w ramach Narodowej Strategii Spójności na lata 2007-13", z którą Plan komunikacji PO RPW musi być spójny - uzasadniła Urszula Witkowska-Śliwa, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Szkoleń w Departamencie Programów Ponadregionalnych.

Na Komitecie przyjęto także sprawozdanie z realizacji Programu Rozwój Polski Wschodniej za pierwsze półrocze 2011 r. Można przeczytać je tu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.