Programy regionalne z większym budżetem

Na programy regionalne w Polsce w okresie 2014-2020 ma trafić więcej pieniędzy - zapowiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która wzięła udział w konwencie marszałków województw RP odbywającym się w Zielonej Górze.
Programy regionalne z większym budżetem
Minister przedstawiła marszałkom województw projekt założeń umowy partnerskiej na lata 2014 - 2020, który ma być negocjowany z Komisją Europejską.

Jak poinformowała, projekt musi trafić jeszcze na posiedzenie Rady Ministrów.

"Jedno, co mogę powiedzieć to, że zwiększamy ilość pieniędzy dla programów regionalnych. 1/3 środków z funduszu inwestycyjnego będzie w programach regionalnych plus programy z Europejskiego Funduszu Społecznego" - zaznaczyła Bieńkowska.

Nie podała konkretnych kwot, ponieważ nieznany jest jeszcze budżet Unii Europejskiej.

Minister zaznaczyła, że do poniedziałku marszałkowie mają zdecydować, czy w ramach nowej perspektywy unijnej na lata 2014 - 2020 chcą realizować jeden, czy dwa programy operacyjne: do finansowania inwestycji infrastrukturalnych i do tzw. miękkich inwestycji.

Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak podkreśliła, że lubuskie jest za wielofunduszowym programem.

"Nam zależy na spójności polityki regionalnej, a gdy będzie to dwufunduszowy program, to możemy zapewnić lepszą realizację inwestycji, ponieważ projekty będą się uzupełniały" - zaznaczyła .

Podobne zdanie ma marszałek woj. opolskiego Józef Sebesta.

"Opolskie wspiera program dwufunduszowy, ponieważ daje on elastyczność. Ale najważniejsze jest to, że regiony, które dobrze wydają pieniądze unijne, będą mieć więcej środków" - dodał.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE