PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekt Odessa-Brody-Płock nie straci unijnego dofinansowania

  • wnp.pl (Marcin Szczepański)    16 sierpnia 2010 - 17:54

Spółka Sarmatia odpowiedzialna za realizację projektu Odessa-Brody-Płock zachowa prawo do wnioskowania o unijne dofinansowanie projektu w wysokości 495 mln zł.
- Podczas ostatniego spotkania w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego przedstawiliśmy harmonogram prac nad projektem, który został bardzo pozytywnie przyjęty. Ministerstwo będzie jednak na bieżąco monitorować postępy jego wykonania - powiedział wnp.pl Sergiy Skrypka, dyrektor generalny Sarmatii.

Wygląda więc na to, że niebezpieczeństwo utraty dofinansowania zostało odsunięte. Przypomnijmy, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zamierzało przed kilkoma tygodniami przenieść środki przeznaczone na projekt Odessa-Brody-Płock na potrzeby likwidacji szkód powstałych w wyniku powodzi w naszym kraju.

- Spotkaliśmy się z dużym zrozumieniem ze strony ministerstwa. Nie oznacza to jednak taryfy ulgowej. Resort powoła specjalnego doradcę, który będzie miał za zadanie monitorować nasze postępy w realizacji projektu i jeśli uzna on, że opóźnienia grożą utratą unijnych środków, wówczas zapewne Ministerstwo podejmie decyzję o przeniesieniu dofinansowania na inne projekty - zaznacza rozmówca wnp.pl.

Spółka wyłoniła właśnie zwycięzcę przetargu na opracowanie studium wykonalności projektu, ustalenia trasy przebiegu rurociągu oraz przygotowania raportu środowiskowego. Ostatnie dokumenty mają być gotowe jesienią przyszłego roku. Została nim niemiecka firma ILF Beratende Ingenieure GmbH, która przy realizacji zlecenia współpracować będzie z PricewaterhouseCoopers Polska oraz ukraińskim Instytutem Transportu Ropy Naftowej. - Jeśli uda się te plan zrealizować, wówczas do końca 2011 roku chcemy wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie unijne. Za przygotowanie wniosku również odpowiedzialna będzie firma ILF - informuje Sergiy Skrypka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.