PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekty Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    7 września 2011 - 20:09
Projekty Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, to instytucja utworzona w 2004 r. przez samorząd województwa z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego. Wspiera on firmy poszukujące zewnętrznego finansowania.
Obecnie fundusz realizuje dwa projekty finansowane w ramach regionalnego programu operacyjnego. Pierwszy z nich to program o nazwie „Zwiększenie dostępności przedsiębiorstw z regionu kujawsko-pomorskiego do kapitału pożyczkowego”, a jego wartość wynosi 36,2 mln zł.

Drugi projekt „Zwiększenie dostępności przedsiębiorstw z regionu kujawsko-pomorskiego do kapitału w ramach Funduszu Powierniczego Jeremie” jest warty 39,8 mln zł. Pożyczki udzielane przez fundusz wykorzystywane są na cele obrotowe i inwestycyjne. Maksymalna wysokość jednorazowej pożyczki to 370 tys. zł.

Zaangażowanie w jednego przedsiębiorcę – to kwota do 500 tys. zł. Oprocentowanie stałe w skali roku wynosi od 5,56 do 7,76 procent, a maksymalny okres spłaty to 84 miesiące. Procedury udzielania wszystkich pożyczek są uproszczone w sposób maksymalny, a ich oprocentowanie ustalane jest na podstawie stopy referencyjnej określanej przez Komisję Europejską.

– Zadaniem Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego jest wspieranie przedsiębiorców z regionu w dostępie do zewnętrznego finansowania. Spółka prowadzi działalność niekomercyjną, a jej zysk przeznaczony jest na podwyższenie kapitału pożyczkowego – mówi marszałek Piotr Całbecki (zabierz głos/oceń marszałka).

Z pożyczek oferowanych przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy mogą korzystać przedsiębiorcy należący do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy spełnią kryteria określone w regulaminie udzielania pożyczek a w szczególności: mają siedzibę i prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, złożą odpowiedni wniosek wraz z załącznikami, posiadają zdolność do spłaty pożyczki wraz z odsetkami w umówionym terminie spłaty, nie mają zaległości w zapłacie podatków i składek na ZUS, zobowiążą się do wykorzystania pożyczki na wskazany we wniosku cel inwestycyjny, oraz zapewnią udział środków własnych w realizacji przedsięwzięcia na poziomie minimum 20 procent ogólnej kwoty realizowanego przedsięwzięcia.

Pożyczki nie będą udzielane przedsiębiorcom z sektora rolniczego, zbrojeniowego oraz przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność określaną jako szkodliwą dla środowiska.

Żeby ubiegać się o pożyczkę w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Pożyczkowym należy przede wszystkim złożyć wniosek wraz z biznesplanem, załączyć dokumenty wyszczególnione na stornie http://www.pozyczki.kujawsko-pomorskie.pl/pozyczki/wymagane-dokumenty/ oraz przedstawić propozycje zabezpieczeń pożyczki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.