PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekty transgraniczne w mln euro na Podlasiu

  • PAP    24 czerwca 2011 - 13:46
Projekty transgraniczne w mln euro na Podlasiu

88,1 mln euro jest przeznaczonych na rozwój turystyki, wsparcie przedsiębiorczości oraz ochronę środowiska w Programie Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.
Wnioski w tegorocznej edycji konkursu na projekty programu przyjmowane są do 30 września. W Podlaskiem trwają prace nad przygotowaniem projektów konkursowych. Podmioty z tego regionu chcą m.in. zdobyć środki na inwestycje w szpitalach, ale też na drogi czy rozwój przedsiębiorczości.

Jak poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski w Białymstoku, wnioski przygotowuje m.in. szpital psychiatryczny w Choroszczy, który wspólnie z Grodzieńskim Obwodowym Centrum Klinicznym chce leczyć pacjentów.

Czytaj też: Podlaskie rozwija się dzięki funduszom unijnym

Także Białostockie Centrum Onkologii wspólnie ze szpitalem klinicznym z Grodna planuje wspólny projekt dotyczący leczenia chorób nowotworowych metodą radioterapii. Również szpital wojewódzki w Białymstoku i kliniczny w Grodnie będą się wspólnie starać o dotację na zakup sprzętu medycznego do oddziału intensywnej terapii oraz oddziału udarowego. Ten sam szpital w Grodna oraz szpital wojewódzki w Suwałkach chcą zdobyć pieniądze na sprzęt do oddziału chemioterapii i diagnostyki obrazowej.

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich razem z Urzędem Drogowym Województwa Grodzieńskiego chcą pozyskać pieniądze na drogi po obu stronach granicy polsko-białoruskiej.

Czytaj też: Premier: Podlasie atrakcyjne dla inwestorów

Podlaski Urząd Marszałkowski pracuje też nad polsko-białoruskim wnioskiem dotyczącym wzrostu konkurencyjności w przedsiębiorczości na obszarze przygranicznym. Będą to działania nieinwestycyjne służące rozwojowi gospodarczemu. Urząd nie chce jednak zdradzać szczegółów w trakcie trwania konkursu.

Maksymalna kwota dofinansowania, jaką może zdobyć konkursowy projekt to 4 mln euro, minimalna 100 tys. euro. Pieniądze są po równo dzielone pomiędzy partnerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.