PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekty z Wrocławia i Nysy w finale unijnego konkursu

  • PAP    18 lutego 2010 - 15:52

W finale konkursu Europejskich Nagród Przedsiębiorczości znajdą się dwa projekty z Polski - z Wrocławia i Nysy. Nominacje ogłoszono w czwartek w Ministerstwie Gospodarki.
Nominowani powalczą w maju w Madrycie o główne nagrody. Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych inicjatyw i projektów promujących przedsiębiorczość w UE. Organizuje go od 2006 r. Komisja Europejska. Polska po raz czwarty bierze w nim udział.

Laureatami krajowej edycji konkursu, którzy powalczą o główne nagrody w Madrycie, są projekty z Wrocławia - gra plenerowa "Przedsiębiorczy krasnal", która ma promować przedsiębiorczość wśród dzieci, i z Nysy - projekt budowy domów, który ma aktywizować bezrobotnych.

Wręczając nagrody laureatom krajowej edycji konkursu, wiceminister gospodarki Rafał Baniak powiedział, że na zarekomendowanie do finału zasłużyły trzy projekty. Jednak Polska może wręczyć nominacje tylko dwóm z nich. Dlatego Zespół Kwalifikacyjny konkursu zadecydował, że wręczy jedno wyróżnienie specjalne. Otrzymał je magazyn "Purpose - Przedsiębiorczość w kulturze" z Łodzi.

Wiceminister powiedział, że przez cztery lata organizowania konkursu w Polsce wpłynęło do niego ponad 100 zgłoszeń z 13 województw. W tym roku w resorcie złożono 18 projektów z 8 województw. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • GAP /Gorzowianin a polityczny /, 2010-02-19 18:28:20

    Szkoda, że nie podano, jak wyglada przedsiębiorczość w poszcególnych województwach... Mam bowiem kilka ciekawych obserwacji, ale ...