PARTNER PORTALU
  • BGK

Promocja Polski za unijne pieniądze

  • PAP    2 marca 2010 - 14:37
Promocja Polski za unijne pieniądze

Do czerwca 2012 roku Polska Organizacja Turystyczna może wydać 30 mln euro na promocję Polski.
Obchody 200. rocznicy urodzin Chopina, prezydencja Polski w Unii Europejskiej oraz Euro 2012 to wydarzenia, które POT chce wykorzystać do promocji naszego kraju.

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke poinformował we wtorek na konferencji prasowej, że projekt "Promujmy Polskę razem" będzie dofinansowany z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. Jego realizacja ma kosztować 30 mln euro.

Szmytke zapowiedział, że POT chce promować nasz kraj za granicą, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Belgii, Szwecji oraz Danii. -Przedmiotem kampanii wizerunkowych będą polskie miasta i regiony, ich atmosfera oraz wydarzenia kulturalne - powiedział.

Zaznaczył, że dla promocji naszego kraju na świecie zostaną wykorzystane wydarzenia, które skupiają uwagę mediów i stanowią dobry pretekst do mówienia o Polsce i jej atrakcjach. - Takimi "kotwicami medialnymi" będą m.in. obchody 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, prezydencja Polski w Unii Europejskiej czy Euro 2012 - wyjaśnił.

Oprócz tradycyjnych metod promocji kraju, jak stoiska na targach, spoty reklamowe w radiu i telewizji, billboardy, POT chce wykorzystać nowoczesne narzędzia promocyjne. Jednym z nich ma być rejs żaglowca Fryderyk Chopin, który zawinie do portów europejskich. Temu wydarzeniu mają towarzyszyć duże imprezy kulturalno-rozrywkowe.

Poza promocją Polski i zachęcaniem do naszego kraju potencjalnych turystów, program ma na celu wspomaganie polskich przedsiębiorstw z branży turystycznej. Za pieniądze, z których będzie finansowany, zostanie przygotowany także kompleksowy system informacji turystycznej. Przedstawiciele POT chcą, by system był jak najprostszy, by można było korzystać z niego przez np. telefon komórkowy. Ma on zacząć działać w 2012 r., żeby mogli z niego korzystać turyści, którzy przyjadą do Polski na mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.