Prosument: Wsparcie dla energii z odnawialnych źródeł

Sektor instalacji produkujących ciepło przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii zostanie objęty programem Prosument.
Prosument: Wsparcie dla energii z odnawialnych źródeł
Nowe podejście NFOŚiGW cieszy, ale potrzebne są też rozwiązania ustawow (fot.pixabay.com)

Program Prosument obejmie kolektory słoneczne, pompy ciepła i kotły biomasowe - informuje "Puls Biznesu".

Sektor zielonego ciepła, czyli instalacji produkujących ciepło przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, ucieszy się z nowych pomysłów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

"Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom tego sektora i wprowadzamy zmiany w programie Prosument. Chodzi nam o wspieranie zielonych źródeł ciepła, nie tylko kolektorów słonecznych, ale też pomp ciepła i kotłów na biomasę" - mówi Magdalena Skłodowska, rzeczniczka NFOSiGW.

Prosument to jeden z flagowych programów Funduszu, oferujący dofinansowanie inwestycji w mikroinstalacje OZE. Problem w tym, że na razie obejmuje wyłącznie instalacje produkujące prąd. Oznacza to, że ktoś instalujący np. kocioł biomasowy i liczący na dofinansowanie musiał dotychczas dokupić np. instalację fotowoltaiczną. A to oznaczało dodatkowe koszty.

Sam Prosument jednak nie wystarczy. "Nowe podejście NFOŚiGW cieszy, ale potrzebne są też rozwiązania ustawowe. Zauważmy, że w niedawno uchwalonej ustawie o OZE nie ma mowy o wsparciu dla zielonego ciepła, jest tylko dla prądu" - przypomina Aneta Więcka z think tanku Instytut Energetyki Odnawialnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pomagamy w zdobyciu dofinansowań na technologie energooszczędne: artmetic.pl

artmetic ekonsulting, 2015-07-15 18:31:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE