PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedsiębiorstwa z kujawsko-pomorskiego mogą ubiegać się o dotacje

  • PAP    18 marca 2014 - 19:01
Przedsiębiorstwa z kujawsko-pomorskiego mogą ubiegać się o dotacje

- Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z woj. kujawsko-pomorskiego mogą ubiegać się o dotację dot. współpracy z jednostkami naukowymi. W konkursie do rozdysponowania są 3 mln zł. Nabór wniosków ruszył we wtorek i potrwa do końca marca.
Konkurs zorganizowano w ramach projektu "Voucher badawczy", realizowanego przez samorząd województwa we współpracy ze związkiem Pracodawcy Pomorza i Kujaw. Wsparcie przeznaczone jest na zakup przez firmy usług badawczo-rozwojowych.

Przewidziano dwie formy wsparcia: voucher badawczy indywidualny na zainicjowanie współpracy z jednostką naukową i na voucher badawczy indywidualny na kontynuację współpracy. W pierwszym przypadku można otrzymać 40 tys. zł i finansowanie do 100 proc. kosztów, a w drugim - 80 tys. zł i sfinansowanie 80 proc. kosztów.

W 2014 r. odbyły się już dwa konkursy w ramach projektu "Voucher badawczy", w których rozdzielono 2 mln zł na vouchery badawcze indywidualne i 3 mln zł na vouchery kooperacyjne, będące przedsięwzięciem co najmniej trzech niezależnych przedsiębiorstw (400 tys. zł, finansowanie do 90 proc. kosztów).

Edycja pilotażowa projektu została zrealizowana w 2013 r.; rozdzielono 8 mln zł.

Projekt "Voucher badawczy" jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przeznaczonych na wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Bydgoszcz traci, 2014-03-18 22:43:26

    W Toruniu 308 projektów zostało dofinansowanych kwotą 1,265 miliarda złotych. Co przy 205 tysiącach mieszkańców daje na osobę kwotę ok. 6170 złotych. W Bydgoszczy 333 projekty zostały dofinansowane kwotą 817 mln złotych. Przy 356 tysiącach mieszkańców daje to na jedną osobę kwotę 2294 złote. 3 mld... zł unijnego wsparcia dzielić będzie wkrótce urząd marszałkowski. "Urząd” czyli kto? Zarząd, marszałek z zastępcami, sejmik, a może dyrektorzy departamentów? Kluczową rolę w wykorzystaniu unijnych dotacji na pewno odgrywa marszałek Piotr Całbecki (PO) i jego zastępca Michał Korolko - obaj pracowali wcześniej w toruńskim magistracie. Korolko jest zastępcą marszałka i jednocześnie szefem najważniejszego departamentu: Zarządzania Funduszami i Projektami Unijnymi. Kluczowi dyrektorzy urzędu marszałkowskiego to też bliscy współpracownicy Całbeckiego z czasów, gdy pracował on w toruńskim ratuszu. Dziesięciu dyrektorów departamentów mających największy wpływ na wydawanie unijnych dotacji, strategię rozwoju i inwestycje mieszka w Toruniu.  rozwiń